Naučme se používat PLACHTU na auto

Jak chránit auto před nepřízní počasí na otevřeném parkovišti? Nemáte-li pro svého plechového miláčka garáž, nezoufejte, je přece jen jedna možnost ochrany. Krycí plachta na auto zvládne alespoň v minimální míře eliminovat škody způsobené sněhem nebo deštěm. Ideální na podzimní a zimní období.

TIP: V létě oceníte auto překryté plachtou tehdy, když hrozí krupobití.

plachta

Garážování a ochrana nemá smysl? I kdepak!

Všimněte si inzerátů, kde často majitelé svých aut, která posílají dalším majitelům do oběhu zmiňují fakt, že je auto garážováno. Chráněná auta jsou i ve vyšším věku a opotřebení jednoduše v lepší kondici. Déšť nebo v létě přímé slunce auto poškozuje. O mrazu a mrazivém větru ani nemluvě.

Krycí plachta na auto dokáže škody minimalizovat, ale musíme ji umět správně používat.

Půlgaráž! BERU!

Výborným nápadem z hlediska skladnosti plachty je tzv. „půlgaráž“. Ochrání to, co nepřízní počasí trpí nejvíce a ztěžuje řidičům zejména zimní období. Ráno už nemusíte škrábat skla a nemusí vám u toho mrznout ruce. A můžete si klidně tu čtvrthodinku přispat!

Nemusí vás trápit ani námraza, ledovka namrzlá na oknech, či pylové závěje na jaře. Užijete ji také ve chvíli, kdy odstavujete auto v mimořádně prašném prostředí.

Paráda, ne?

Ochrání i před podzimním napadaným listím, jen sejmete a otřepete a plachtu složíte do kufru auta. Hotovo. Půlkilový balíček se složenou plachtou se vejde všude. Je pevná, odolná i proti letním teplotám, v mrazech vydrží bez poškození až čtyřicet stupňů pod nulou.

A kdyby náhodou něco, i tato plachta má dvouletou záruku.

POZOR ALE:

Nenechávejte auto pod plachtou odstavené delší dobu, v řádech týdnů. Hrozí srážení vlhkosti pod plachtou a poškození.

Plachtování je vhodné jen na krátkodobé příležitosti, a ochranu před aktuálními povětrnostními vlivy.

Pro ukrytí odstavených vozidel například v garáži se hodí prodyšné materiály. Na volném prostranství je pak vhodnější nechat auto volně stát, než ho ukrývat plastovou fólií.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565