ZIMNÍ POVLEČENÍ: Flanel, nebo mikroplyš?

Máte pocit, že se podzimem potřebujete zachumlat do teplejšího pelíšku? Poradíme vám, jak vybrat povlečení do postele na zimu. Aby hřálo a lákalo. Ložní povlečení může být báječným lékem na nespavost, ovšem patrně vám neulehčí ranní vstávání, protože se tak zoufale nebude z postele chtít!

Zapomeňte na satén a chladivé krepové materiály, pojďte se zahřát!

morning-girl-2715280_640

Dnes vám představíme dva nejoblíbenější materiály.

FLANELOVÉ POVLEČENÍ

Bývá klasikou, po které saháme už desítky let. Flanelové povlečení vyniká hřejivostí, protože flanel je 100% bavlna, jen hustěji utkaná a vyčnívající jemný „vlas“ ji dělá jemňoučkou na dotek. Výhodou je kvalita, stálobarevnost, kterou si uchová i po několika praních.  Nevýhodou je to, že bavlnu musíte velmi jemně prát, aby se předešlo předčasné tvorbě žmolků. Milovníci domácích zvířátek pak také moc neocení fakt, že zrovna na flanelu se jejich chlupy drží převelice kvalitně. Nevadí – povlečení uchráníte tím, že před vložením do pračky ho odchlupíte lepícím válečkem a necháte ho projít nejnižším programem sušičky. Přesušení (sušička ani na sluníčku) flanelu neprospívá, vlákno se pak láme. Při dobré péči vám bude sloužit dlouhé roky.

Praní flanelového povlečení: Nejvyšší teplota je na 40 °C, jinak riskujete změny na barvě i struktuře prádla. Vysoké teploty, jak jsme si řekli, i při sušení, flanelu neprospívají.

URČITĚ POUŽIJTE AVIVÁŽ a kvalitní PRACÍ GEL: Aviváž flanel miluje, protože si díky ní zachovává měkkost. Případně můžete použít i změkčovače vody, citronovou šťávu nebo ocet, protože po praní v tvrdé vodě, s obyčejným pracím práškem, bude flanel tvrdý, škrábavý a lámavý. Vždy použijte prací gel pro jemné prádlo nebo vlnu.

MIKROPLYŠOVÉ POVLEČENÍ

Mikroplyš je dalším tipem pro zimní postýlky. Jemné plyšové povlečení je podobné na omak flanelu, ale je z umělých vláken, konkrétně 100% polyester. Vybírejte ale kvalitní od osvědčených výrobců, aby mikroplyš nepouštěl chloupky. Na dotek připomíná plyšovou hračku a je radost se do něj v noci zabořit. I mikroplyš ale vyžaduje speciální péči podobnou péči o flanel. Díky pravidelnému a přesně „sestřihnutému“ vlasu je náchylnější na chytání prachu, nečistot, vlasů a chlupů, takže ho musíte častěji prát a měnit, ale to mu nic neubírá na faktu, že kdo jednou zkusí, ten se doslova zamiluje. Navíc ho nemusíte žehlit.

Praní mikroplyšového povlečení: Nejvyšší teplota na 40 °C, použít byste měli také prací prášek s ochranou barvy, tzv. COLOR, nebo ještě lépe jemnější gely pro citlivé prádlo. Použijte aviváž, dokonce se vyrábí speciální aviváže na tento materiál,  a sušte na nejnižší teplotu nebo volně na vzduchu. Mikroplyš patří mezi rychleschnoucí materiály, takže za chviličku bude hotovo. A bez žehlení.

S voňavým a hebkým povlečením je radost se těšit do postele. Jedna z parádních podzimních radostí, co říkáte?

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565