BLESKOVÝ ÚKLID před přepadovkou: Strategické body!

„Za půl hodiny jsme u vás!“ Takže se můžete těšit z nečekané přepadové návštěvy, nebo propadnout panice a nutkání uklidit tak, aby to vypadalo, že je u vás uklizeno vždycky. Jak takový bleskový úklid zvládnout bez ztráty hvězdičky a v řádech krátkých minut?

decoration-2349090_640

JDEME JEN PO JEDNOM: Strategická místa

Najděte strategická místa! To je ovšem akt, který je dobrý si udělat někdy v klidu a body si někam napsat. Abychom v případě takového telefonátu šli najisto!

Cvičení: Vejděte do svého domu/bytu a podívejte se očima cizího na všechno. Co upoutává pozornost jak první? Co je v bytě tak výrazné, že upoutává pozornost při běžném pobytu?

Strategická místa bývají: TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

  • Místo, kde se odkládají boty (zde rychle zameťte, vytřete, urovnejte koberečky, vytřepejte rohožku)
  • Místo, kde se odkládají kabáty (zde uvolněte místo pro kabáty hostů a uhlaďte vše, co tu visí)

Fajn, první dojem je…

Ale na řadě jsou další místa:

Záchod a koupelna

Zde rychle pokliďte, urovnejte, nebo zavěste vůni do mísy, vyleštěte zrcadlo a ukliďte podlahu a veškeré koberečky. Pokud vana není úplně ok, ještě rychle vydrhněte vanu, aby se leskla. A ukliďte veškeré nevytříděné nebo volně se povalující prádlo mimo prádelní koš.

TIP: Umyvadlo můžete ke konci přetřít ještě voňavým mýdlem nebo sprchovým gelem a opláchnout. Zajistí to vůni ve vzduchu. Stejně ale poslouží i osvěžovač vzduchu nebo vonná nezapálená svíčka.

OBÝVÁK

Nebo jiné místo, kde se s hosty sejdete. Zde se vyplatí vědět, na co se poutá pozornost. Akvárium, terárium, police s knihami a pozor TELEVIZE. I když není zapnutá, podvědomě se k ní otáčí zraky příchozích. Jako první tedy utřete z televize prach a ze všech míst, která jsou v místnosti výrazná.

Vyluxujte, aby na zemi nebyly nečistoty. Vyleštěte lesklé plochy (zrcadla, skla, stoly), aby na nich nebyly umatlané skvrny.

V podstatě je tímto hotovo. Z nejhoršího jste venku.

A ještě dva tipy!

TLUMENÉ SVĚTLO, SVÍČKA A PŘÍJEMNÁ VŮNĚ

Když pak v místnosti zatemníte, nebo rozsvítíte jen malé lampičky, malá světla v různých částech místnosti nebo rozsvítíte vonné svíčky, mnoho „nedostatků“ tak zůstane skryto před zraky návštěvníků (zejména tento trik dobře kryje neutřený prach, případně i nevyluxováno) a atmosféra se uvolňuje a je hřejivá tak, že netřeba pak pátrat, byť bezděky, po poličkách, nedokonalých rozích nebo nepořádku v kuchyni…

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565