Nadýchané letní přílohy z mixéru

Mixér pro nadýchané letní přílohy? Proč ne? Už vás nebaví brambory, rýže, hranolky nebo zeleninové saláty k grilovaným steakům, řízkům nebo masovým či zeleninovým směsím? My pro vás máme hebké nápady na letní lehké přílohy, ke kterým sice potřebujete mixér, ale o to rychleji je budete mít na talíři. Voňavé a hebké...

meal-932966_640

Nebojte se šťáv a omáček!

Sice se traduje, že ke kašovitým přílohám se hodí pouze suchá masa a směsi, ale věřte, že existuje spousta lidí, kteří si  s gustem dají k bramborové kaši smetanovou houbovou omáčku s pěkně buclatými kusy hříbků.

Za vyzkoušení to stojí.

Nakonec proč ne?

I taková kuřecí směs se šťávou nebo hustou okořeněnou omáčkou je navršena na kaši doslova k nakousnutí. Známá telecí líčka Zdeňka Polreicha jsou ostatně také se svou šťávou podávaná na bramborové kaši.

Ale abychom nezůstávali jen u bramborové kaše.

Máme pro vás pár tipů na mixované přílohy, které jsou v cuku letu hotové a rádi je zařadíte mezi „klasiku“.

Celerové pyré

Do podvědomí vešlo díky dělené stravě Lenky Kořínkové, protože to byla hlavní surovina, která nahrazovala brambory a kaši bramborovou. Doměkka uvařený (nejlépe na páře, kdy si zachová nejvíce vůně) celer chutná rozmixovaný se smetanou, kokosovým mlékem a nemusíte se bát ani koření, například libeček zvýrazní chuť, která se pak ještě více hodí k masu.

Topinamburové a batátové pyré

Tyto „brambory“ jsou chuťově nejvíce podobné klasickým bramborám, takže si s ochucováním nemusíte dělat velkou hlavu. Nejlahodnější jsou jen tak – s máslem.

Mrkvové pyré s hráškem

Oranžové pyré je báječné, když do něj přidáte italské bylinky, provensálské směsi nebo jenom tymián či oregano. Z hrášku můžete udělat zelené pyré, ale můžete ho také uvařit zvlášť, nebo osmahnout na másle, a vmíchat do oranžové kašičky.

Už se vám sbíhají sliny?

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565