Jak ušetřit na DOVOLENÉ? Třeba splynutím s místními...

Tak už máte všechno zaplacené, dovolená se blíží, ale ty proklaté náklady přímo na místě? Výlety, jídlo, mlsání, suvenýry. Ne nebudeme vás přesvědčovat, že nejsou nutné, ale přece jen se podíváme na pár drobných tipů, jak se pokusit ušetřit na těch nákladech, které jsou vždycky nejvíce nepříjemné, nepředvídatelné a geometrickou řadou se načítají.

turtle-2201433_640

Mapy a průvodce si vytiskněte doma

Mapy místa, kam jedete, soupisy zajímavých míst, průvodce, to vše si vytiskněte nebo opište doma. Velmi tak ušetříte za tištěné průvodce, mapky a tyhle drobné věcičky kolem. Buďte prostě místopisně připraveni už z domova.

Peníze z domova

Obecně platí, že se vyplácí si směnit peníze už v ČR před odjezdem. Jsou tu výhodnější kurzy.

Jídlo z ulice nebo z restaurace?

Nic se nestane, když někdy jídlo v restauraci nahradíte pouličním kuchařským uměním. Samozřejmě záleží na destinaci a úrovni hygieny, nenabádáme k riskování. Ale obecně platí, že levněji se najíte na ulici než v restauraci a lépe tak poznáte, co skutečně jedí místní lidé. Nebojte se projít i turisticky odlehlejší místa, kde jsou často famózní restaurace s pro destinaci typickými jídly.

Vyzkoušejte místní trhy

Jídlo také nemusíte kupovat v supermarketech, ale zkuste zajít na místní trhy. Je to úžasný zážitek z hlediska poznávání kultury a co si budeme povídat, ovoce a zelenina tam mívají i vyšší kvalitu. Také se vyplatí kupovat jídlo mimo letovisko – ceny jsou výrazně menší.

Naučte se jezdit veřejnou dopravou

Jsou země, kde je veřejná doprava levnější než cestování autem. A navíc poznáte kulturu celé země, protože v autobusech se střetnete s místními lidmi. Navíc na zajímavá místa se dostanete buď takto, nebo s předraženým zájezdem či výletem. Co si vyberete?

Akční vstupné!

Málokdo ví, že na některých místech jsou speciální slevy v určité hodiny. Ceny se někdy snižují i na konci pracovní doby. Zjistěte si tyto informace o zajímavých místech ještě doma!

TIP: „Happy hours“ mají také restaurace!

Volat domů? Je tu skype a whatshap!

Proč platit operátora. Když už budete potřebovat volat domů, nainstalujte si zdarma komunikátory a elegantně tím obejdete telefonní volání. Wifi připojení bývá v kavárnách nebo na hotelu.

Smlouvání?

U suvenýrů a oblečení se vyplatí smlouvat. V arabských zemích je to snad i vaší povinností, jinak by se prodávající urazil. Cenu tak dokážete snížit i na polovinu.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565