Nepodceňujte šikovný sekáček na led!

Že je sekáček na led jednostranným kuchyňským spotřebičem? Kdepak! Když jeho nože utáhnou i pořádnou ledovou nadílku, věřte, že si poradí i s další náloží potravin, včetně ořechů, tvrdých potravin a využijete ho i při tvoření omáček, pest a dresingů na saláty. Takže v létě si opravdu moc neodpočine.

Takže co všechno můžete do misky, která je i odolná ohřevu v mikrovlnné troubě, vložit a proměnit ve voňavou dobrotu?

salad-2655915_640

Bylinky, ořechy: Pesta a dresingy

Někdo má raději drcení v hmoždíři, ale i sekání má své kouzlo. Voňavé bylinky, oříšky, slunečnicová nebo piniová semínka, olivový olej, česnek, parmezán a je hotovo. Výhodou je, že sekáček a drtič potravin velmi dobře sedne do ruky, takže celá připrava je jednoduchá, snadno přístroj pootočíte tam či onam, když je potřeba a i mytí je záležitostí pár minut.

Je-li potřeba velmi dobře rozmixovat i marinádu na maso nebo dresink na maso či zeleninu na grilování – i s tímhle pomůže, o to lépe, že malá plocha se přesně hodí pro menší objemy tekutin a potravin.

Maso a zelenina

Narychlo tak umelete maso, rovnou k němu můžete přidat koření a máte hotovo v mžiku. To samé se zeleninou. Karbanátky, zeleninové koule, vše, kde je třeba nadrobno pokrájená zelenina, to je přesně jeho silná stránka.

Led a zmrzlina

V sekáčku nasekáte nejen led, ale i ovocné šťávy na drtě, ledové tříště a poradí si se zmrzlým ovocem nakrájeným na kousky. Rázem máte výbornou ovocnou zmrzlinu.

Zeleninové saláty

Je i takovým malým mikrokrouhačem, takže ideální pro jednu dvě porce salátu! A najednou je důvod nebýt líný a jíst doma vyrobené saláty. A je to úspora nejen času, ale i potravin, protože neděláte zbytečně velké množství salátu. A důvod proč si vymýšlet nové zálivky!

TIP: Některé sekáčky na led a potraviny mají i nástavec na šlehání, takže snadno pak uděláte i šlehačku nebo sníh z bílků či majonézu.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565