Matcha čaj - teplý i studený zázrak pro naše tělo

Matcha čaj patří  mezi superpotraviny tím, že obsahuje vysoké množství chlorophylu, jež je silným antioxidantem. Chrání tak naše tělo po celý rok, ale nejvíce ho využijeme na jaře, kdy nejenže pomůže zbavit se tělu zbytečných toxinů po zimě, dodá živiny a sílu tělu zmoženému různými zimními neduhy, ale také stimuluje k výkonnosti mnohem lépe než třeba káva.

 matcha-2356774_640

Matcha čaj má ale specifickou chuť, kterou si buď zamilujete, nebo jí na chuť nepřijdete.

Matcha čaj se prodává ve formě velmi jemného prášku, který hrudkuje, takže je nutné ho šlehat speciální bambusovou metličkou či připravovat s shakeru nebo mixéru.

S mlékem je jemnější: dobrý tip do začátku!

Pokud matcha nevypadá na něco, co byste si na první setkání zamilovali, zkuste tu nejjemnější variantu: rozmíchat s mlékem. Chuť se pak díky tuku v mléku rozvine do krémové, jemné. Připomíná chuť zmrzliny. Ostatně i matcha zmrzlina nebo krémové zákusky s touto příchutí jsou dobrou možností, jak poprvé matcha čaj ochutnat. Tato varianta je tou první, po které sáhnout, chcete-li zkusit matcha v té nej nej variantě.

S citronovou šťávou na léto!

Druhou oblíbenou variantou matcha čaje je rozmixovaný s vodou s přídavkem citronové šťávy. Výtečný je i mix s pomerančem nebo grepem, což jsou pak doslova detoxikační bomby pro tělo. Ovšem tady už vyniká surová chuť matcha čaje a velmi připomíná jiné zelené potraviny a sypké prášky (chlorella, spirulina).

Dá se říci, že jestli vám nevadí zelené řasy, případně zelený ječmen, matcha vám učaruje jako naprostá chuťová královna zelených potravin.

Do ovocných i zeleninových smoothie

Zelený prášek můžete přidat pro nutriční obohacení do různých ovocných i zeleninových smoothie. Výborně si chuťově rozumí s banány, jablky nebo mrkví a červenou řepou.

Teplý matcha čaj ohřívejte již vyrobený

Matcha čaj určitě nezalíváme horkou vodou, protože by nám zhrudkovatěl a zničily by se ty jemné cenné látky v něm. Přesto teplý nápoj (již připravený, rozmixovaný, můžete ohřát na požadovanou teplotu)

 

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565