Lednové odlehčení stravy: v jednoduchosti je krása (nač naše tělo nejlépe zareaguje)

V lednu naše tělo potřebuje jen jediné: Nemusíme se snažit o drastické diety, stačí jedna drobnost. Přestat hřešit. Jak jednoduché, jak prosté... Pokud máte pocit, že jste o svátcích snědli víc než je zdrávo, stačí jako první krok právě toto. Žádné dojídání, žádné "poslední do pusy", přičemž velmi pomůže i to, když si znovu uvědomíme, kolik toho potřebujeme k zasycení. Asi mnohem méně než o svátcích nebo nyní... a kolik živin naše jídlo má. Tady bude dobré přidat, protože kalorické a prázdné jídlo sváteční nemůžeme nahradit něčím výživově ještě chudším jen proto, aby to nemělo kalorie.

red-cabbage-g0d93e95f9_640

Takže je čas začít přemýšlet nad jídelníčkem.

Leden má obecně tu výhodu, že naše tělo skvěle reaguje na to, co mu dělá dobře a co ne. Jsme možná v nějakém lehkém  módu přezimování, takže skutečně není čas na velké vykrmování, takže i nyní snáze reagujeme na to, co je pro nás dobré a co ne: a to včetně citlivosti na lepek, mléko, alergizující potraviny. Po čem je vám těžko, to zvažte, jestli na čas neomezíte. A po čem se cítíte dobře, to do jídelníčku přidejte i v celém dalším roce.

Lednová kila jdou dolů, když...

Už jen absence zlozvyků svátečních, jako je uždibování nebo dobroty ke kávě, by nás měly zbavit nadbytečných kil. Čím mladší člověk, tím snáze. Ale ani starší nebudou bez odměny, protože i jen to, že se dál nepřibírá, je velkým benefitem. Zkuste třeba přerušovaný půst, který je dokonalým lednovým čističem a nějaké kilo dolů po něm půjde. Navíc zaměření se na dobrý jídelníček v době, kdy můžeme jíst, nás znovu naučí skládat jídlo tak, jak poskládané má být.

Zelený čaj, kysané výrobky, jablka, zelí, teplá hutná jídla: to jsou ve zkratce recepty na upravení trávení. Znovu se tak dostaneme do rytmu s cyklem roku a budeme připraveni na jarní detoxikační kúry nebo výraznější změny životního stylu.

Ale pro začátek stačí: nehřešit!

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565