Tipy na dobrý leden! (jak zavést dobré zvyky do života, je ideální čas)

Leden je tu. Začátek roku je jako dělaný pro proměnu návyků a myšlení, které nám už nevyhovuje. A zavedení zvyků a myšlenek nových, které chceme více v celém roce rozvíjet. Jak to udělat, aby novoroční myšlenky opravdu prosákly do celého roku a v únoru se po nich neslehla zem? V jednoduchosti je síla, takže:

winter-g9350c81d3_640

U každého nového plánu si položte po několik po sobě následujících dnů dvě důležité otázky:

SKUTEČNĚ TO já CHCI? (nebyl to jen najust plán proti někomu, omámení mysli silvestrovskou atmosférou?)

JSEM SCHOPNÝ TO SPLNIT? (jaké jsou nyní reálné možnosti? Pokud nic moc, musím vložit do plánu ještě několik mezikroků)

Jsme si tedy jisti, že s něčím musíme zatočit, něco zakončit nebo něco začít. Pak ale ještě není vyhráno, protože obecně vzato, leden je jen měsícem plánování. Ještě se asi nebudou lámat ledy a všechno, co na sobě nebo kolem sebe budeme vylepšovat, bude procházet těžkými zkouškami. Ale vytrvejme a využijme leden k dokonalému tichému plánování.

Nikde se svými plány moc nechlubte, protože škodiči, rýpalové a pochybovači jsou schopni během pár dnů nejeden vzletný a uskutečnitelný sen zničit. Jen tak... 

Nechte vše ještě dozrát do února, protože v únoru se nám už s jarní energií jasně ukazuje, co je a co není životaschopné. Plánovací leden některé plány posílil, jiné oslabil (a ty klidně hoďte do koše).

Plánujte v krocích:

- stanovte si několik menších cílů (nových zvyků), kdy každému tomuto kroku dáte 3 - 6 týdnů, což je doba, za kterou přejímáme nové zvyky za své

- nebojte se plány měnit tak, jak budete postupovat 

- nebojte se postavit na svém novém Já ještě další kus budoucnosti

A věřte hlavně tomu, že cokoliv chcete v lednu začít, je plán NA CELÝ ROK. To, že 30.1. nebudete o 10 kilo hubenější neznamená, že jste selhali.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565