POMOZTE tělu, aby "pustilo kila"

Proč nám s novým rokem nejde zhubnout? A proč to s jarem jde lépe? Na vině může být nastavení těla, které ještě  přirozeně se zimním obdobím nebude mít v plánu zbavovat se kil, které mohou být ještě při dlouhé zimě k užitku. Genetické zakódování přežití v zimě jen tak neoklameme. Přesto není vyloučeno začít hubnout už v zimě, ovšem má to podmínky:

nature-g092682d6b_640

- dbáte na velmi kvalitní stravu, aby tělo nemělo pocit, že strádá

- dbáte na dostatek kvalitního pohybu, zvyšování svalové hmoty, která pak dobře spaluje kalorie i při klidovém režimu

A pak tu máme to přenastavení si něčeho v hlavě. Nedá se paušalizovat, přesto v následujích tipech můžete najít přesně ten svůj vlastní klíč k "puštění kil"... zejména tehdy, víte-li, že si kila držíte záměrně, trpíte emočním přejídáním nebo si prostě nedokážete odpustit to či ono.

I tady je ale stále důležité dodržovat ty první dvě pravidla: kvalitní strava a kvalitní pohyb. A pak je jedno, jestli použijete pro srovnání si věcí v hlavě metodu 16/8 nebo jinou. V tomto zimním až jarním období se ale vyhýbejte všem hladovkách (i keto dietám), protože tím jen dáte tělu signál, že je kruté období a ještě je jídla a živin málo - po návratu k normáln stravě začne pak více ukládat.

proč chci zhubnout: lepší pocit, lepší zdraví, pohyblivost nebo nové oblečení?

chci se těšit na jídlo: o co lepší je jíst s rozkoší než s pocitem stresu a zajídání!

Upravte svůj vztah k jídlu tak, abyste se na něj těšili. Řešte jeho složení jen do té míry, aby vám to dělalo radost. Těšte se na večeři, těště se na oběd, tím omezíte zobání mezi jídly, které dokáže nasčítat obrovské množství kalorií a nedá tělu odpočinout si.

Motivujte se novým oblečením, lepší kondičkou a stanovte si malé cíle (1 - 3 kg dolů rovná se dárek).

Dělejte si dny hříchu... mnoho neovlivní a hlavně zjistíte postupně, že je třeba ani nepotřebujete.

Hýbejte se: běh, chůze, cvičení, ten pocit po cvičení vydá za všechny pocity po přejedení se u ledničky.

Řešte psychiku, pokud je vaším problémem emoční přejídání.

Jsou to jen krátké výtahy, které zdaleka nepostihují obrovský kus práce nebo řešení, dlouhé cesty, na kterou se dáváte. Jen období od zimy do jara je ideální právě pro to najít příčiny své nadváhy v hlavě a začít je řešit. S jarem vše půjde lépe a vy budete mít náskok v podobě uklizené hlavy a možná už i pár kil dole...

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565