!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Kolagen: Jak zpevnit tělo, klouby a pokožku

Kolagen je nezbytnou součástí lidského organismu. Tvoří 10 % naší hmotnosti a je součástí pojivových tkání. S věkem jeho produkce v těle klesá (a stárneme). Potřebujeme ho pro pružný pohyb kloubů, stejně jako pro pružnou výživu pokožky, růst vlasů a nehtů. Pokud jste se rozhodli ho do těla přidat v podobě potravinových doplňků, je dobré vědět, že není jen jeden druh kolagenu: trošku jiný je vhodný pro klouby, další je pak spíše pro zdraví vlasů, nehtů a pokožky.

hands-923293_640

Zdrojem kolagenu jsou živočišné produkty.

Vepřový a hovězí (zdroje jsou z kostí, masa, kloubů): to je ten, který tvoří želatinu z vývaru, najdete ho v tlačence apod.. Tradiční kolagen má ve zkratce řečeno hrubší strukturu je vhodný pro podporu kloubů a sportovci ho využívají k pro lepší růst a zdraví svalů. Výhodou také je, že stimuluje výrobu vlastního kolagenu.

Rybí kolagen (zdroje jsou rybí hlavy, ploutve, těla ryb – ideální je tzv. hydrofylizovaný) má jemnější strukturu a lépe pak proniká do jemných struktur pleti, vlasů a nehtů. Jeho výhodou jsou okamžité výsledky (po dobu užívání 1 – 2 týdnů) vyhlazenější pleť a pevnější vlasy i nehty.

Možná vás napadá?

Mohu kolageny kombinovat?

Ano, můžete. Pro podporu pleti i kloubů můžete používat rozdílné přípravky, střídat je, klidně i v delších intervalech. Ale mezi výrobky najdete i takové, které jsou kombinované (rybí a hovězí, vepřové) a působí tak na obou frontách.

Jak jsou ochucené?

Pachutí se bát nemusíte, vůně a pachy jsou z kolagenu v maximální možné míře eliminované. Prodávají se ve formě kapslí nebo rozpustných prášků (i ochucených ovocnými příchutěmi).

Jak dlouho je nutno kolagen brát?

První výsledky uvidíte u rybího kolagenu zhruba za týden v podobě hladší pleti, u kloubů pak za měsíc. Ideální doba ozdravné kolagenové kúry je 2 měsíce. Pak lze udělat přestávku na pár týdnů, měsíců, nebo výrazně snížit dávku (například ob 1 – 2 dny).

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení