Káva s vůní Vánoc, aneb kávovar jako ideální dárek

Takový dobrý kávovar oceníme nejen při pečení vánočního cukroví, ale i hezky jako dáreček pod stromečkem, díky němuž si můžeme provonět sváteční dny lahodnou kávou. A co do takové kávy můžeme přidat? Různé likéry, příchutě, vůně, koření… káva okořeněná muškátovým oříškem nebo skořicí se stává nezapomenutelnou.

A všichni už mají možná po krk cukroví, ale po dobré ochucené voňavé kávičce sáhne každý rád.

Víte, jak vybírat opravdu dobrý kávovar?

Rozdíly mezi překapávači a pressovači už možná znáte, ale my si dnes zaměříme na luxusní vychytávky, které činí z přípravy kávy nadpozemský zážitek.

Volba síly dobré vůně i chuti

Tady hraje roli i mlýnek, který by měl umět drtit kávu ve vícero hrubostech, protože jak známo, každá hrubost má úplně jinou chuť. Když je mlýnek keramický, má vyšší výdrž a kávu nijak neovlivňuje na chuti, ani ji zbytečně při mletí nezahřívá.

Stejně tak je k nezaplacení zážitek, když si můžete nastavit i sílu chuti kávy, sílu jejího aroma, aby kávovar věděl, kdy z ní „vypresovat“ maximum, a kdy může zůstat u jemnější práce.

Ranní káva bude vždycky silnější, že?

TIP: Vyberte si kávovar - máme jich v nabídce dost!

christmas-791118_640

Horká káva s výtečnou pěnou

Je také důležité mít horký hrneček, ve kterém káva zbytečně nechladne a nezažívá teplotní šoky, ale naopak se v horkém hrnečku či skleničce parádně rozvíjí vůně i chuť. Umí-li kávovar předehřát hrnečky, je to výhra. A mléčná pěna? Ta je u našeho Phillips kávovaru parádně našlehaná a hebká. Připravená pojmout vaše koření nebo likéry nebo co jen budete chtít!

No a čištění je také kapitolou velmi důležitou. Je to také důvod, proč mnozí lidé s kávovarem váhají. To čištění? Vybírejte dobře, například náš model má velkou část vybavení samočistící nebo s čištěním tak jednoduchým, že je to skoro stejné jako umýt konvici nebo vymýt hrnečky po kávě.

Takže velká pochvala a… už cítíte, jak Vánoce letos voní kávou?

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565