Znáte kettlebelly? Věky osvědčený typ činek pro fitness!

Pokud vám tento typ činky připomíná dělovou kouli, nejste daleko od pravdy. Kettlebelly jsou původem z carského Ruska, takže se jim někdy říká „ruské koule“. Znají je ale také ve staré Číně a patří mezi starou školu posilování.  Tohle je totiž pořádná činkasilovému tréninku!

A jsou považovány za jedny z nejlepších pomůcek ke cvičení.

Malý počet cviků se stává efektivní, a tak stačí méně opakování a méně času pro vysokou efektivitu.

Pojďme se na ně podívat blíže a pochopit, čím jsou jiné oproti klasickým činkám!

Efektivní funkčnost

Dříve byly cvičebním nástrojem především pro profesionální sportovce, zápasníky, boxery, pro trénink na bojové sporty a všechna odvětví, kde bylo potřebné kvalitně a dlouhodobě získávat sílu a flexibilitu, a to v poměrně krátkém čase. Dalo by se říci až v rekordním.

Přesně tohle kettlebelly umí!

Postupně pro své osvědčené účinky kettlebelly začaly pronikat i do rekreačního sportu a dnes jsou i oblíbenými činkami, které se používají k rehabilitaci, výborně podporují flexibilitu, rovnováhu, a tak působí třeba na problémy s páteří a zádovým svalstvem obecně. Díky švihovým pohybům a nutnosti udržovat rovnováhu skvěle udržují a centrují tělo, které se navrací k přirozenému držení, tím, že se aktivují hluboké svaly.

dumbbells-1634765_640

Kettbelly jsou dokonalé kondiční cvičení

Jak si představit cvičení s nimi. Vhodné pro: švihy, tahy, dřepy, nadhozy… cvičení je celá řada! Práce s nimi se odehrává často ve vzduchu, těžiště je mimo dlaň, což zvyšuje efektivitu a zapojuje se tak mnohem více svalů než při práci s klasickými činkami. Mají ergonomický tvar, jsou dobře uchopitelné, neklouzavé, stabilní a pevně drží v ruce.

Pro zajímavost: vyrábí se až v téměř stokilových variantách, takže uf! Obecně se ale říká, že ženy začínají na šesti kilových, muži na desetikilových, ale vše se odvíjí od momentální počáteční kondice, která ovšem poté jde velmi rychle nahoru už v řádu dnů a týdnů.

Tak hodně štěstí!

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565