Jaro - čas vytáhnout lis na citrusy?

Víme, že ač máme citrusy spojené většinou se zimním obdobím, jejich prospěšnost pro náš organismus je silnější v teplém období. Je jaro tím vhodným časem začít pokukovat po dobrých grepech a pomerančích? Určitě ano! V zimě nám naopak nedělají moc dobře, ač jsou dobrými zdroji vitamínu C a antioxidantů, dle čínské medicíny ochlazují organismus (a lépe se vykurýrujeme vývarem) - takže tady platí, všeho s mírou.
Ale v teplém období lze vytáhnout odšťavňovač, smoothie mixér a pořádně si naložit.

fresh-orange-juice-1614822_640

Grepfruit jako favorit pro jarní období

Už s jarem se můžeme opřít především do grepfruitu. Má silné antivirové účinky, navíc posiluje i energeticky dráhu plic dle čínské medicíny, takže ho lze v běžné stravě určitě přivítat, hlavně v teplých dnech, kdy sluníčko už  ukazuje svou sílu. Hodí se pro regeneraci unaveného organismu po zimě, ale také ve chvíli, kdy se z virového onemocnění dostáváte. Pokud se ale ještě cítíte promrzlí, je dobré pít citrusy v teplých nápojích, nebo zvolit z grepu jen extrakty z jadérek, které skvěle působí proti virům.

Smoothie se zázvorem a chilli

Počasí se mění, někdy je teplo, někdy zima, ale kdo už najíždí na smoothie sezónu, může směle začít přidávat citrusy. Pomeranče, mandarinky skvěle chutnají s přídavkem zahřívacího zázvoru nebo chilli. To potěší žaludek i zažívání, protože jemně harmonizuje a podporuje očistné procesy v trávicím traktu. Jarní měsíce jsou zátěží pro játra a detoxikace, úleva od těžkých jídel, je velmi žádoucí.

A znovu jsme u grepfruitu, který svou hořkou chutí umí pěkně podpořit  zdravou chuť k jídlu (či ještě lépe chuť na zdravá jídla) a vyčistit zažívání.

A jak budou dny stále teplejší a teplejší, můžeme ochlazovat i nápoje.

Tak hurá do šťáv! Vybrat si můžete i na našem eshopu v kategorii odšťavňovače a druhý den již můžete odšťavňovat.

Nemůžete se rozhodnout? My víme, že smoothie i šťávy jsou skvělé. Smoothie mixér nebo odšťavňovač?

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565