MY TO VÍME: Smoothie mixér, nebo odšťavňovač?

Je to dilema, zastánci smoothie mixérů i odšťavňovačů se nemohou shodnout na tom, co je vlastně lepší a zdravější. Tak si to hezky porovnáme, protože začíná jaro a nevyužít ovoce a zeleninu naplno by byl hřích. Jak tedy s letošním jarem načít zdravý životní styl?

Nabízí se nám tu pořádná dávka vitamínů i dobré kvalitní jídlo!

Odšťavňování: Panák šťávy jako vzpruha!

Ve vyrobené šťávě dostáváme koncentrované tekutiny plné vitamínů, minerálů a enzymů v doslova bombastické formě, šťáva je ale ochuzena o vlákninu. To ale může ocenit ten, kdo větší množství vlákniny ze zdravotních důvodů nemůže. Šťávy jsou totiž jednodušší na strávení a hodí se pro detoxikační kúry, krátkodobé půsty a odlehčovací dny. Oceníte je tehdy, když potřebujete ozdravit organismus, dodat mu tyto látky v koncentrované podobě, ve které byste je ve formě ovoce neměli šanci zkonzumovat. Doporučuje se ale kvůli lepší stravitelnosti si třeba ke sklenici odšťavněné zeleniny nebo ovoce dát i kousek jablíčka, mrkve nebo toho, co jste odšťavňovali. S vlákninou se vše lépe vstřebává.

A obecně lze říci, že šťávy můžete použít jako vzpruhu pro tělo a duši, například místo šálku kávy si dejte malou skleničku tohoto nápoje. Ale pozor. Nepijte jich velké množství, to působí nevolnost, správná dávka je asi tak ten jeden panák. Chcete-li nápoje víc, zřeďte ho čistou vodou.

TIP: Šťávy můžete použít i jako součást smoothie nápojů.

 

juice-2902892_640

Smoothie nápoje: Dobrá snídaně i svačinka

Do hlaďounké jemnosti mixované nápoje z ovoce a zeleniny lze už považovat za plnohodnotné jídlo nebo svačinku už jen proto, že obsahují vlákninu z mixovaných produktů. Dále je můžete obohatit i semínky, různými typy mlék, oříškových másel, vločkami, jogurtem, tvarohem, receptů je celá řada! A navíc je lze obohatit i zelenými potravinami (spirulina, zelený ječmen apod.) nebo potravinovými doplňky (proteiny apod.).

TIP: Hustší nápoje pak směle nahradí snídaňovou kaši – třeba kombinace banánů a avokáda. Stačí posypat ovesnými vločkami a sušeným ovocem a máte parádní začátek dne!

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565