Jak udělat bezpečnější domov jen se zdravotními pomůckami

Rekonstrukce domu nebo bytu do bezbariérové  podoby je dozajista ideálním řešením pro člověka, který z důvodu nemoci, stáří nebo úrazu přišel o běžnou pohyblivost. Někdy jsou to změny trvalé, někdy dočasné. Ale ne vždy je možné takovou rekonstrukci udělat nebo hledáte řešení jen dočasné, levné či rychlé. Jak udělat domácnost v základních bodech bezpečnější jen se zdravotními pomůckami a pár malými úpravami?

hardwood-923596_640

Záleží samozřejmě na tom, čeho se vaše omezení týká, budeme tedy společně myslet na poruchu hybnosti obecně.

V domech a bytech se skrývá něco skrytých nástrah, které je dobré odstranit. V mnohém se podobají tomu, když chráníte malé dítě před zbytečnými úrazy.

Nezakopnout! A tomu pomůže, když odstraníme všechny volně ložené koberečky a překontrolujeme ty, které přečnívají na podlahovou krytinu, zda-li o ně nelze zakopávat i při šoupání nohama. To samé rohožky, předložky. Vše buď odstraňte, nebo velmi dobře připevněte při okrajích k podlaze (třeba samolepícími oboustranými lepkami). 

Jsou-li v bytě příliš vysoké prahy, neváhejte je odstranit (nebo namontovat nižší, až ploché). Za riziko nestojí.

Na druhou stranu hladká smekavá podlaha také není cílem.

Ostré rohy! Riziko poranění při pádu sníží minimum ostrých rohů. Pomohou kryty na ostré rohy.

Vratký nábytek! Při snížené pohyblivosti a hrozícím pádu se často člověk zachytí toho, co má po ruce. Vše vratké tedy zajistěte nebo odstraňte. Police, skříňky, nedostatečně upevněný nábytek. To vše musí v takovém případě zachytit plnou váhu člověka. Udrží to?

Na místa, na kterých potřebujete s pohybem pomoci a přidržet se, namontujte držadla a madla.

V koupelně si to ulehčete! Madla a sedátka pro hygienu jsou rozhodně dobrou investicí zejména pro starší lidi. Bezpečnost při mytí je tak mnohonásobně zvýšena. 

Chodítka, různé opory při chůzi i do postele nebo do sedu zvažte dle potřeby. Ulehčete dotyčným co nejvíce pohyb i odpočinek, protože se to odrazí v rekonvalescenci a minimalizuje vznik dalších zranění, byť třeba jen námahových nebo různých páteřních blokád, natažených svalů a namožených kloubů od nevhodných pohybů nebo poloh.

Naše tipy pro lehčí domácnost:

Koupelnový nábytek udělá bezpečnější vanu a sprchový kout.

Zdravotní potřeby, chodítka a opory najdete také v naší nabídce.

 
 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565