Jarní úklid balkonů a lodžií: Směle do toho!

Těšíte se na tu chvíli, až s jarním sluníčkem vyrazíte s úklidovými prostředky na balkony a lodžie? Zimní prach a špína musí pryč, protože nastává doba, kdy se s částí životního stylu stěhujeme ven! Máme pro vás pár tipů, jak na nejčastější zimní neplechy a na co všechno nezapomenout.

Protože už jen ta vůůůně jara a čerstvě umytých prostor snoubících se se sluníčkem je neodolatelná!

flower-vase-336558_640

Cítíte to taky?

BOD číslo jedna: Plíseň z vlhkosti

Nejčastěji na nás čeká nějaká ta plíseň na prosklených částech, zábradlí, skrytých zákoutích, kde se v průběhu zimy shromažďovala vlhkost.  Kromě klasických chlorových prostředků můžete využít mnohem přírodnější cestu, která funguje, protože plísně za jednu zimu nebývají tolik „zažrané“. Teplá voda, otření a postříkání vinným bílým octem. Hezky koncentrovaným. Nechat působit. A znovu omýt. Hotovo. Budete jen zírat, jak krásně to funguje!

TIP: Nezapomeňte na parapety a rámy oken z vnější strany.

BOD číslo dvě: Zašlé kachličky a dlaždičky

Kamenina, která za zimu trošku zašla, zašpinila se smogem, vlhkostí, často právě i tou plísní, dobře vyčistíte mechanicky. Teplá voda, úklidový odmašťující prostředek a hrubší houbička. Klidně ta nádobí z hrubší strany. Pak stačí setřít měkkým hadříkem a je hotovo. Nebojte se přitlačit.

TIP: U tohoto úklidu také mrkněte, kde je třeba něco vyspravit drobnou opravou, omítku, šroubek na zábradlí apod..

 No a je hotovo! Skoro...

BOD číslo tři nakonec: Zahradní nábytek konečně přichází ke slovu

Zde záleží na tom, jak jste ho přes zimu skladovali. Omytí teplou vodou, setření prachu a vyprání čalouněných částí je na místě. Vyplatí se použít různé impregnace na dřevo nebo materiál, ze kterého je nábytek zhotoven. Tím se odstraní následky přezimování a zvýší se odolnost proti letním horkům.

A je čas plánovat!

Nezapomeňte na nově rozplánované květiny, dekorace a případně i koberečky, úložné prostory. Je tu nová sezóna! Uvařte si kávu, sedněte si na vyletněný nábytek a zasněte se...

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565