4 praktické rady, jak zefektivnit běhání na běžeckém pásu

Běh na běžeckém trenažéru (pásu) má trošku jiné parametry a náročnost než běh v přírodě. Jak si co nejvíce zefektivnit tento druh pohybu a jak z něj co nejvíc vytěžit pro své tělo? Kratší krok, hudba a plné soustředění se na výkon jsou základem. Ale pojďme se na to podívat podrobněji.

 

run-1342619_640

Zkraťte krok!

Běžecký trenažér oproti pohybu v přírodě omezuje vizuálně a běháme s vědomím, že pro pohyb máme jen omezený prostor, žádný prostor pro manévrování do stran, přeskakování kamínků, přizpůsobování se terénu. Pohyb se stává až robotickým, takže trenéři radí i vzhledem k bezpečnosti spíše zkrátit krok, než se snažit běžet co  největší rychlostí. Menší rychlost a vyšší frekvence kroků, práce paží a nepředklánět se.

 Hudba zmírní nepříjemné pocity

Mnoho lidí překvapí pocity omámenosti, motání hlavy po prvních lekcích na běžeckém trenažéru. Je to proto, že mozek je zvyklý při běhacím pohybu vidět i pohyb kolem sebe. Ve fitku už někdy najdete ty vychytávky, kdy je vám promítán pohybující se les a cesta na plátně či monitoru, a je to jistě dobrý nápad. Tyto pocity může zmírnit hudba v uších a soustředění se na tempo. A hlavně – stačí pár lekcí a sladí se koordinace, mozek si zvykne i na tento druh nového pohybu.

TIP: Pohyb na páse a v přírodě střídejte. Dopad pro nohu je na páse stále stejný a může přetěžovat achilovky, úpony, jednostranné svalové partie, takže střídáním povrchů budete zatěžovat i odlehčovat všechny části těla při běhu rovnoměrněji.

Pořiďte si větrák!

A jsme u jednoho spíše kosmetického tipu. U některých modelů větráček dokonce je, ale určitě se vám i v zimě vyplatí zapnout si k běhu větrák. Je to příjemnější pro přirozenější pocit, ale také vás to ochlazuje a udrží déle svěží a při plné energii.

Využijte kopců!

Pásy, u kterých jde nastavit sklon využívejte naplno a natrénujte tak běh do kopců pohodlně a bez nutnosti pro lýtka náročných seběhů.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565