AKCE! Už jste u nás nakoupili v minulosti? Ke každému opakovanému nákupu nyní dáváme DÁREK ZDARMA! Praktickou bavlněnou tašku na nákupy s velkými uchy pro pohodlné nošení.

Jarní údržba domu, na co nezapomenout?

 

První jarní den je za námi, proto je potřeba zkontrolovat dům, jestli na něm zima nechala nějaké následky či nikoliv. V zimě jsou totiž domy vystaveny tvrdším podmínkám. Případně vzniklé škody opravit, aby nenapáchaly problémy do budoucna. Pozornost věnujte nejenom střeše, okapům, fasádě, ale i oknům, dveřím a garážovým vratům.

Základem je kontrola střechy a okapů

Nejdříve zkontrolujte čistotu okapů, střechy a fasády. Pokud je fasáda domu popraskaná nebo začíná odpadávat je nutné ji opravit. Kontrola střechy spočívá ve zjištění případných poškození. Jestliže se nějaké objevilo, je potřeba jednat a střechu opravit. Okapy musí být po zimě čisté, bez nánosů například jehličí, spadaného listí nebo další špíny, která by mohla okapy ucpat. To by mohlo znamenat, že voda z ucpaných okapů poteče přímo na fasádu a pod dům, což by mohlo znamenat nepříjemné vlhnutí domu.

jarni-udrzba-1

Další v řadě jsou okna, žaluzie a rolety

U oken je dobré si nechat seřídit zámky a zkontrolovat těsnění. A to hlavně z toho důvodu, že okna během teplých letních dní nebudou dovnitř propouštět teplý vzduch a vyhřívat interiér. U rolet a venkovních žaluzií je dobré prohlídnou vodící lišty a kolejnice, především plynulost jejich stahování a vytahování. V případě, že jsou poháněny elektrickým pohonem, nechte ho zkontrolovat a případně seřídit.

Garážová vrata

Zároveň je nutné se věnovat garážovým vratům. Zanedbaná údržba se u nich nevyplácí. Vrata pořádně opláchněte a příslušnými výrobky nakonzervujte jednotlivé části. Pokud byste tento krok vynechali, mohla by sůl ze zimních posypů vrata zbytečně poničit. Důležitá je také kontrola zavíracího a zabezpečovacího mechanismu. Ovšem seřízení vrat a pohonů je lepší svěřit odborníkům. Neodborný zásah může situaci zhoršit a jeho náprava stojí podstatně více než prvotní oprava odborníkem. Zároveň zkontrolujte, jestli vrata nejsou mechanicky poškozená od kolize při parkování a podobně.

jaronew

Vchodové dveře

U dveří je potřeba stejně jako u oken zkontrolovat těsnění a případně mechanické poškození. Vadné díly nechte spravit nebo vyměnit. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat zámku. Ten je nutné promazat a prohlédnou, zda funguje bezchybně. Jen při malých problémech je dobré tomu věnovat pozornost a přivolat odbornou pomoct, aby se vám nestalo, že se nebudete moci dostat z domu nebo do domu.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565