Jak na jarní úklid vašeho domu či bytu?

Konečně tu máme jaro, a to znamená, že bychom se měli pustit do jarního úklidu. Je to sice nepříjemné, ale je to potřeba. Nejlepší je začít ložnicí a skončit koupelnou a toaletou. Nebylo by totiž moc chytré nejdříve uklidit toaletu a potom do ní vylít špinavou vodu z podlahy a oken. Sluníčko, které na jaře vyšlo se opírá o okna a odkrývá šmouhy a praskliny, které předtím nebyli vidět. V historii dokonce souvisel jarní úklid s předvelikonočním půstem, kdy se čistila jak těla, tak i domy. Tak se pojďte podívat, jak to jde udělat lépe a rychleji.

Pryč se starými věcmi

Než se pustíte do samotného vytírání, utírání prachu a dalších činností, je dobré zbavit se nepotřebných věcí. Mezi ně může patřit nepoužívaná deka, staré časopisy, zničená rohožka nebo zašlý sprchový závěs. Zároveň se zbavte oblečení, které jste už dlouho neměli na sobě, pravděpodobně ho už nebudete potřebovat.

Na úklid si raději vyhraďte celý den. Nezapomeňte na to, že například odpadkový koš nebo rošty z trouby je potřeba umýt ve vaně nebo sprchovém koutě, takže ukliďte dříve kuchyň, než se pustíte do koupelny. S jarem se probouzejí moli, mravenci a další živočichové, kteří si libují ve strouhance, mouce, koření a jiných potravinách. Proto zkontrolujte vše ve vaší spíži a přesypte do vymytých sklenic nebo plechových krabic.

jarni-uklid-1

Uklízejte od stropu k podlaze

Během úklidu se nejdříve se věnujte pavučinám u stropu a oken, pokračujte mytím oken, volně přejděte na utírání prachu a vysávání. Nakonec si nechte vytření podlahy. Pokud máte v bytě zásobárny prachu jako závěsy, radiátory nebo chlupaté koberce, zaměřte se na ně a zbavte je co nejvíce prachu. S teplejším počasím se bude více větrat a prach by se vám doma více vířil. Během úklidu nezapomeňte na vyčištění matrací, přikrývek a polštářů. Máte ideální možnost je vyvětrat na čerstvém vzduchu a tím je nabýt novou energií.

jaro

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565