Jaký písek je na pískoviště ideální?

Máte doma pískoviště, nebo ho plánujete? Pak se vám  možná hodí pár řádků o tom, jaký  písek vybrat, aby dlouho vydržel. A také, jak o něj pečovat. Správná péče je totiž základ a písek pak bude dělat radost dlouhé roky. 

sand-2548132_640

Vlastnosti písku vhodného pro pískoviště

 - soudržný

- splňující hygienické limity pro použití v pískovišti

Za kolik pořídím písek a kam pro něj?

 Obecně ho pořídíte v cenách od 100 - 200 Kč za 20 l v pytlích. Písek seženete na eshopech, v hobbymarketech a obchodech specializujících se na dětská  hřiště a městský mobiliář. 

Levněji pak pořídíte už za ceny od 10 Kč za 20 l v pískovnách nebo stavebninách. Písek si musíte odvézt ve svých vlastních pytlích, ale cenová úspora je výrazná a také máte jistotu stoprocentní čistoty písku.

Jak si zajistit čistý písek?

Hygiena je u hracího písku naprosto zásadní, při koupi písku je toto garantováno výrobcem a prodávajícím.

Doma si pak už musíme zajistit podmínky sami. V první řadě jde o ochranu písku před:

  • - chemickým znečištěním (přípravky proti plevelům nepoužívejte v blízkosti pískoviště, chemické postřiky apod.)
  • - mikrobioálním znečištěním (zamezte přístupu koček a divokých zvířat, ale i z ptáků, z  jejichž výkalů, srsti nebo peří se mohou šířit paraziti přenosné i na člověka) 
  • - přírodním znečištěním (padající listí, semena, navátá zemina apod...)

Jak pískoviště vyčistit?

Od nánosů prachu, hlíny a náletů semen a listů lze pískoviště dobře vyčistit mechanicky nebo propláchnutím. Propláchnutí větším množství vody odplaví jemné částečky a písek je obecně světlejší a hrubší. Ačkoliv existují i chemické cesty desinfekce písku, tak při silném napadení například kočičími výkaly je lepší písek celý vyměnit. A někteří rodiče pískoviště mění každý rok, vždy po sezóně.

Pískoviště KidLand s pěknou stříškou chránící před nepřízní počasí můžete využívat celý rok. Má i odkládací prostory pro nářadí, kyblíčky a hrabičky. 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565