Jak skladovat baterie koupené do zásoby: 3x delší životnost?

Baterie patří mezi zboží, které si rádi koupíme do zásoby, přičemž dobře víme, že stárnutím se i samovolně vybíjí. Zásobu tedy většinou máme přiměřenou, takovou, aby po ruce něco málo bylo. Napadlo vás ale někdy, jak si prodloužit životnost baterií uložených do zásoby?

battery-1071317_640

Pořádnou nabídku baterií pro vás máme i na našem eshopu. 

Třikrát větší životnost: Skladování v chladničce

Skladování v chladu skutečně prodlužuje životnost baterií. Tuto možnost můžete využít ve chvíli, kdy již používané baterie musíte na chvíli vyjmout ze spotřebiče a chcete ji uchovat. 

Běžné uložení nových baterií v chladničce můžete vylepšit dobrým vzduchotěsným obalem (stačí přebalit několika vrstvami potravinářské folie). Byly i pokusy se skladováním v mrazničce, ale docházelo k netěsnostem, takže to už je pro úsporu energie v bateriích příliš extrémní metoda. 

Dobré uchování vlastností: Suché, stabilní prostředí

Uchování v dobrých stabilních podmínkách domácnosti baterie nijak neničí a vydrží  v dobré kondici řadu měsíců, někdy i let, záleží na konkrétním výrobci. Vyvarujte se ale uchovávání ve vlhkém prostředí nebo v dílnách a garážích, kde kolísá teplota.

Nenechávejte je v autě: Kde je bateriím úplně nejhůř?

V autě, na terasách, verandách a všude tam, kde často vystupují teploty na slunci až na 50 °C. To je přesně ta teplota, která baterie spolehlivě ničí a jejich výkonnost jde velmi razantně dolů. 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565