Jak vybrat kvalitní ručník, tlustý nebo tenký?

Kvalitní ručník je základ. Vydrží roky, nemá sklony k vylamování vláken ani k držení zbytečné vlhkosti. Po vyprání voní. Zdá se to jako samozřejmost? Když se probereme nejčastějšími neduhy ručníků, na které si stěžujeme, rozhodně to taková hitparáda není a vybrat dobrý ručník není tak jednoduché.

lavender-3066531_640

A také, že ten tenký nemusí být vůbec špatný.

- 300-400 gr/m2 – tenké, lehké ručníky pro běžné použití, na cesty nebo pro tvorbu plážových ručníků. Jsou-li ale dobře vyprané, suché, bývají i výborně savé a rychle po běžném užití schnou. Snáší i běžné sušení po klasickém praní bez sušičky. 

- 450-500 gr/m2 – tak zhruba vypadají ručníky v hotelových pokojích. Husté, savé, ale stále ještě dobře prosychají. V podstatě ideální hustota ručníků.

- 600-750 gr/m2 – těžké, husté, často vyrobené ze speciálních typů bavlny. Dobře sají, ale jsou těžké a je třeba dbát na jejich dobré vysoušení po každém použití,  jinak vlhnou a zatuchnou. Po praní je ideální použít sušičku,  nebo sušit na slunci. Sušení ve vlhkém počasí je poškozuje. Vlhnou a plesniví.

Materiál, je to vždy bavlna?

Ačkoliv výrobci vždy udávají, že jejich ručníky jsou bavlněné, už pohmatem můžete vyzkoušet, je-li to pravda. Bavlna, egejská bavlna a bambus jsou materiály, které by měly být obsaženy ve 100 %.

Je-li ručník hebký a nadýchaný už od výroby, bude dobrý i po prvním vyprání. Je-li však kluzký a nesavý, či příliš tvrdý a drsný, je možné, že obsahuje i umělá vlákna. Lehce „nesavě“ může vypadat i bambusové vlákno při prvním použití, ale s každým dalším praním toto vlákno měkne.

Navíc:

Egejská bavlna má silnější a savější vlákno, takže se tolik neláme a ručníky nepráší, udává se, že jsou vhodné i pro alergiky.

Bambusové vlákno zase lépe prosychá a čím déle je používáte, tím jsou měkčí a příjemnější.

TIP: Kvalitní vysušení ručníků po použití? Máme pro vás tip na elektrický sušák ručníků, se kterým se vyhnete zbytečné vlhkosti v místnostech i vláknech ručníků. 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565