P.F.: Do nového roku radostně: Pár tipů pro unavené…

Jste příliš unaveni na nový rok? Děsí vás představa dalšího kola? Ach ano, i tohle se může stát a není to vůbec nic neobvyklého. Podíváme se na pár tipů, jak si přerod roku ulehčit.

coffee-1156597_640

 Stačí obtížný rok, více spěchu a shonu, vlna viróz nebo nezdařené Vánoce a nejenže přejde chuť na to slavit silvestrovský přerod roku, ale za nic na světě se vám nebude chtít ani vůbec do nového roku vstoupit.

A nebojte se, do informačního chaosu nebudeme vnášet další chaos přemoudřelými radami. Ono to ozdravné vplutí do nového roku má jen DVA BODY.

...................

  1. Na co jen můžete, se vykašlete…
  2. Od nového roku nic nečekejte, prostě se jen ráno probuďte

 .............

Tak, cítíte úlevu? Možná ano, ale vážně tahle absolutně nezodpovědně můžeme k novému roku přistoupit? Žádné bilancování, žádné těšení, plánování, žádné vision boardy?

Ne.

Ostatně novoroční a lednová atmosféra bude obecně více přát tomu, co jsme utaháni a znaveni koncem roku nestihli. Tak ani nakonec není kam spěchat.

  1. Už toho fakt nechte!

Kde jen můžete, tam už si všechno vyškrtněte ze seznamu úkolů.  Navíc máme sklony s koncem roku vidět povinnosti i tam, kde už dávno nejsou, nebo kde je nikdo neocení. Napište si svůj seznam povinností, které chcete stihnout a pak si k nim v průběhu svátků dopisujte, kdo je ocenil, jak to s nimi nakonec dopadlo.  Někdy je to chmurné čtení k vzteku!

A nemusíte ani koukat na pohádky, ani dodržovat tradice. Vnímejte, co vás kde bolí, kde jste přetíženi a poslechněte své tělo tentokrát. Běžte ven na vzduch, zalezte do postele, udělejte prostě to, co tolik potřebujete. Sejmout si z beder zbytečné povinnosti je dar!

 

  1. Na všechno nové je času dost

Lehce ozdravný čas si dopřejte i začátkem roku. Vše spí, je zima, do jara daleko. Pokud něco, je to čas vhodný k plánování, promýšlení, ale ne  k horlivosti a činorodosti. Cvičení, nové návyky, dril a nový stres; to dělejte jen tehdy, když vám to dává smysl, těšíte se na to a dělá vám to dobře. Na Nový rok se prostě jen nadechněte!

To stačí!

A hlavně - tohle platí  každý rok, tak zase za rok u tohoto článku ????

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565