Jak ukládat věci v nepřehledných šuplících a skříních

Skříně, zásuvky, ve kterých by to chtělo ještě nějakou organizaci, aby bylo zřejmé na první pohled, kde co je.  Otevřít skříň nebo šuplík a hned vědět, kde co je? Pokud tento úlevný pocit nezažíváte a spíše si povzdychnete, pak je tu pro vás malé zamyšlení nad tím, jak si ve skříních a zásuvkách, které nejsou samy od sebe příliš přehledné, udělat pořádek.

box-7495890_640
V tomto směru jsou:

NEJLEPŠÍ: - šuplíky spíše mělké a skříně spíše ploché a úzké (jde-li o uložení komínků oblečení)

NEJHORŠÍ: hluboké šuplíky a hluboké police ve skříních

V prvním typu úložného prostoru se udržuje pořádek mnohem snáze. Tužky, sešity spodní prádlo, vše uložené je na první pohled vidět, prostor využit a nesvádí to k vrstvení, přičemž vrstvy vespod brzy zapomeneme a ztrácíme tak přehled.

V druhé typu je třeba využít pomocníků, většinou dalších organizérů.

*****************************

DRÁTĚNÉ organizéry

Zavěšené nebo zavrtané do dveří skříní tak, aby zabíraly prostor směrem do skříně a v podstatě dělily skříň na dvě části. Při otevření skříně tak máte polovinu věcí v drátěném organizéru, polovinu v zadní straně polic. Ideální pro případ, kdy je skříň příliš hluboká a v zadní části nemůžete uskladňovat něco, o čem je třeba mít přehled.

Police pak může dobře rozdělit i zásuvný košíček, v podstatě šuplíček, který se zasouvá na polici a vytváří prostor pod sebou. Na drobnosti nebo něco, co je třeba mít mimo ostatní věci.

Drátěné košíčky a organizéry se hodí i do šuplíků.

KRABIČKY A KOŠÍČKY

Jde-li o hluboké šuplíky a věci si do nich dobře rozskládáte tak, aby bylo vidět, co kde je, jde o dobrý tip. Jde-li o hluboké skříně, pak už musíte více přemýšlet nad jednotlivými sekcemi, které do košů naskládáte (silonky, punčochy,sezónní prádlo, svetry do velkých košů apod..) a ještě lépe je tyto košíčky označit nebo popsat.

Stejně tak do uzavíratelných krabic můžeme poskládat sezónní oblečení a využít tak zadní stranu šatních skříní, přičemž v první řadě již může být oblečení, které běžně nosíme.

PAPÍROVÉ KRABIČKY

V nouzi lze použít i obyčejné nasbírané krabice po zboží nebo poštovní krabice. Můžete si je oblepit balícím dárkovým papírem, aby byly hezčí. A ukládat do nich podobně jako do kupovaných košíčků. Nepraktické šuplíky a například tužky, gumy, pastelky se dobře třídí v krabičkách po bonboniérách, čajích a dalších  přiměřeně velkých a vysokých krabicích. Stačí jen poskládat ty správné velikosti jako puzzle.

A chcete-li si toto trápení s nevhodným nábytkem ušetřit, běžte rovnou za těmi, které jsou organizované samy od sebe. Máme pro vás TIPY na zásuvkové kontejnery

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565