Jak vybrat krbová kamna do domu?

Krbová kamna mohou sloužit jako skvělý alternativní zdroj vytápění. Jak vybrat z jejich nepřeberného množství ta pravá? Následující článek vám představí základní kritéria, na jejichž základě byste se měli při výběru rozhodovat. 

porch-1967855_960_720_1

Účel krbu

Nejprve byste si měli ujasnit, k čemu krbová kamna vlastně potřebujete. Chcete vytápět jednu dvě místnosti nebo z nich udělat hlavní zdroj tepla pro celou domácnost? Tato otázka vám pomůže si usnadnit priority ohledně toho, co vlastně potřebujete.

Technické parametry

Krbová kamna by měla mít takové parametry, při kterých splní svou užitnou hodnotu, vyhřejí zvolený prostor a zajistí ideální teplotu. Rozlišujeme slabá a silná kamna. Slabá kamna se vyznačují tím, že v prostorech bude chladno i přesto, že budete přikládat čím dál více paliva. Naopak silná kamna jsou typická tím, že i při menším množství paliva jsou vytápěné prostory přehřáté.

Informaci o tom, zda jsou kamna silná nebo slabá, se dočtete přímo v jejich popisu. Jednotka pro vyjádření jejich síly se nazývá jmenovitý výkon a měří se v kilowatech. Jmenovitý výkon udává množství tepla v prostoru vyprodukovaného kamny při spálení určitého množství paliva za jednu hodinu. Mezi další jednotky patří regulovatelný výkon, který vyjadřuje rozmezí tepla, které jsou kamna schopna vzduchu odevzdat.

 Design

Vzhledem k tomu, že nová kamna se stanou součástí interiéru vašeho domu, měli byste se zamyslet i nad tím, jaký vzhled by daná kamna měla mít. Všímejte si jejich povrchové úpravy, zkontrolujte, zda jdou dvířka snadno otevřít a zda některé části z kamen nevypadávají už přímo v obchodě. Mezi další kritéria patří samozřejmě i fakt, že se vám musí líbit.

Cena

Dejte si pozor na levné výrobky z Číny a Rumunska. Jsou pověstné tím, že jejich kvalita značně skomírá. Naopak kvalitní kamna pocházejí například z Norska. Nepohrdněte ani českými výrobci. Zároveň však musíte počítat s tím, že kvalitní kamna se vyznačují i vyšší cenou.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565