Druhy krbů a kamen

V minulém článku jste se dozvěděli, na základě čeho si můžete vybrat krb. V tomto článku si představíme základní druhy krbů a kamen.

Druhy kamen

Klasická kamna

Tato kamna jsou schopna vytopit primárně místnost, ve které jsou umístěna. Teplo můžete rozšířit do dalších místností jedině tak, že od vytápěné místnosti necháte otevřené dveře. Tento typ kamen není napojen na stávající vytápění, jedná se pouze o doplňkové topení.

Kamna s teplovodním výměníkem

Tato kamna naopak můžete napojit na stávající topení a vytápět tak celý dům nebo byt. Kamna s teplovodním výměníkem mohou tedy sloužit i jako hlavní zdroj tepla.

Kamna s terciálním spalováním

Kamna s terciálním spalováním jsou velmi efektivní, neboť dokáží využít i zbytkové hořlavé plyny, které by jinak odešly ven komínem. Tato kamna mají hlavní výhodu v tom, že snižují obsah škodlivin a zároveň zvyšují účinnost kamen.

Peletová kamna

Peletová kamna řadíme mezi kamna s nejmodernější technologií. Tato kamna totiž fungují i bez vaší obsluhy. Dokáží totiž automaticky zapálit palivo i regulovat teplotu. Díky zabudovanému zásobníku vydrží v provozu až několik dní. 

Akumulační sálavá kamna

Akumulační sálavá kamna jsou typická svým dlouhým intervalem přikládání. Mezi nevýhody tohoto způsobu vytápění patří vysoké pořizovací náklady. Při vhodném umístění jej však můžeme využít jako hlavní zdroj vytápění pro celý dům. 

 fireplace-2101946_960_720

Druhy krbů

Teplovodní krb

Teplovodní krby dokáží maximum tepelné energie uložit do akumulační nádrže. Mezi jejich hlavní výhody patří fakt, že nepřetápí prostory a skvěle se hodí do moderních domů s nízkou energetickou náročností.

Teplovzdušný krb

Teplovzdušné krby fungují na principu proudění vzduchu. To znamená, že studený vzduch vstupuje do spodní části komory krbu, kde se ohřeje, a poté vystoupí horní částí zpět do místnosti. Poté, co se vzduch ochladí, začne klesat, a znovu vstoupí do krbové spodní části.

Hlavní nevýhodou tohoto krbu je riziko přetápění místnosti a zároveň víření prachu a jeho přepalování na rozehřáté krbové vložce. Jeho výhodou mohou být nízké pořizovací náklady.

Akumulační sálavý krb

Akumulační sálavý krb se velmi podobá teplovzdušnému krbu. Na rozdíl od něj však nevyužívá proudění vzduchu, ale postupné sálání přes celý jeho povrch. Vytvořené teplo je krb schopen rovnoměrně rozložit na dlouhou dobu. Výhodou je, že nevíří prach v místnosti a jeho plášť má příjemnou teplotu. Na druhou stranu je však schopen vytápět pouze lokálně a nepřenáší teplo i do okolních místností.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565