!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Bylinková zahrádka - Podmínky pro pěstování a základní druhy bylinek

V předchozím článku jsme si řekli, kam bylinky vysadit a výčet všech rostlinek, které můžete pěstovat. Nyní si představíme podmínky pro úspěšné vyklíčení semínek a více si přiblížíme 5 základních bylinek, které můžete pěstovat přímo na svém balkoně.

basil-791782_960_720

Podmínky pro pěstování

Jaké podmínky jsou potřeba pro vyklíčení bylinek? 

Světlo

Bylinky samozřejmě potřebují dostatek světla. Truhlík tedy umístěte na jih/jiho-západ nebo na východ.

Teplota

Ideální je teplota nad 20 °C, při nižší teplotě nastane problém klíčením semínek.

Substrát

Ke každému výsevu patří rovněž užití substrátu. Nezapomeňte ani na přimíchání trocha písku. Uvádí se, že na 4 díly substrátu je potřeba 1 díl písku.

Vlhkost půdy

Vlhkost půdy udržujeme rosením nebo opatrným zaléváním. Dejte si pozor na to, aby se nevyplavila semínka. Substrát nesmí za žádnou cenu zaschnout – v tomto případě byste měli po úrodě. Pokud použijete techniku rosení, dbejte na to, aby byla intenzivní. Voda se tak dostane i do spodních vrstev.

Hloubka setí

Při hloubce setí se držte pravidla, že semínko se seje zhruba 2x tak hluboko, jaká je jeho velikost. Pokud tedy máte k dispozici velice drobná semínka, stačí je pouze slabě zaprášit vrstvičkou substrátu. Posléze rosíme.

basil-932079_960_720 

5 základních druhů bylinek

Nyní máte přehled o podmínkách, které by měly být zajištěny pro vyklíčení semínek. Která semínka byste si ale měli pořídit? Představujeme vám top 5 bylinek, které si bez problému můžete vypěstovat i na balkoně:

Bazalka pravá

Bazalka patří mezi hlavní představitelky bylinek italské kuchyně. Kromě skvělé chuti má i pozitivní účinky na trávení. Doporučujeme ji vysázet do truhlíku spolu s rajčaty, prospěje to oběma rostlinkám.

Máta peprná

Máta peprná patří mezi „must-have“ všech bylinek! Má totiž velice široké využití. Tato trvalka má ráda polostín a kvůli jejím rozpínavým kořenům ji nedoporučujeme sázet spolu s dalšími bylinkami. 

Meduňka lékařská

Není nad lahodný čas uvařený z domácích meduněk! Stejně jako v případě máty, ani meduňku nesázejte dohromady s jinými bylinkami kvůli jejím rozpínavým kořenům. 

Petržel zahradní

Petržel rozhodně nesmí chybět v žádné kuchyni! Nejen, že obsahuje vitamín C, ale slouží i jako skvělé dochucovadlo. 

Pažitka pobřežní

Na závěr si představíme českou klasiku. Co více dochutí namazaný chleba s máslem, nežli právě pažitka? Doporučujeme ji pěstovat v polostínu.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení