Jak vlasům neublížit kulmou nebo fénem?

Fén, žehlička nebo kulma může být pro vlasy zátěží. Ohrožuje je především teplo a tvarování, které, je-li prováděno příliš často nebo nešetrně, může vést k lámání vlasů. Ale tomu všemu lze předejít tím, že dodržujeme pravidla správného používání a o vlasy pečujeme o to intenzivněji.

Lze je shrnout do TŘECH HLAVNÍCH BODŮ:

Pravidlo první – šetrnost k vlasům při úpravě

Vždy vybírejte fén, kulmu či žehličku takovou, která garantuje už ve svém nastavení nějakou maximální bezpečnou teplotu. Tam nehrozí, že při správném používání přijdete o vlasy tím, že si je přepálíte, ale snadno se to může stát tam, kde tato tepelná pojistka není.

Vhodné jsou různé teflonové povrchy, které jsou hladší a lépe vedou teplo.

POZOR: Rozhodně by neměla teplota přesáhnout 220 °C a i to je teplota hraniční a doba působení na vlasy musí být pouze v řádech sekund.

portrait-1961529_640

Termoaktivní přípravky

Ty slouží k ochraně vlasů při kosmetické úpravě teplem. Nezabrání škodám úplně, ale rozhodně je minimalizují a také vlasy uhlazují a zvyšují trvanlivost účesu.

Pravidlo druhé – regenerace vlasů

Ve fázi, kdy vlasy regenerujeme myslíme na to, že používání kulem a žehliček vlasy vysušuje, takže se vám v době, kdy používáte tyto spotřebiče častěji, mohou vlasy stát „suchými“. Je tedy vhodné změnit vlasovou kosmetiku. Případně sáhnout po té, která je určena přímo pro vlasy žehlené, protože obsahuje látky společné se speciálními přípravky na úpravu vlasů žehlením.

 

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565