Mít doma psa nebo kočku je příjemné, dodává to pocit tepla domova. Ale nese to s sebou zvýšené nároky na hygienu, protože chtě nechtě, zvířátko sem tam může udělat nehodu, nebo za sebou nechává stopy v podobě línající srsti. A tomu se nevyhneme, pokud tedy zrovna nemáme bezsrsté plemeno.
Jak si co nejvíce zjednodušit tyto nejen chlupaté následky?
Pravidelnost v úklidu
Chtě nechtě, důležité je mít na paměti, že vysavač nebo mop do ruky budete muset vzít častěji než ti, kteří doma chlupatého kamaráda nemají. V ideálním případě je vhodné luxovat každý den, protože se tím vyhnete víření prachu a hromadění chuchvalců. Minimálně jednou za několik dnů se věnujte speciálními válečky nebo stěrkami také čalouněnému nábytku, protože to je nejčastější zdroj našeho vlastního nachytání chlupů na oblečení. Tedy hned za přímým mazlením se zvířátkem.
A chovatelé radí….
… že nejdůležitější je také péče o srst, pravidelné vyčesávání, případně použití furminátoru, který účinně zbavuje odumřelé srsti. Ovšem na druhé straně se zase ozývají ti, kteří tvrdí, že velkou roli v míře línání psů a koček hraje kvalita stravy. A tajným tipem na dobrou a nepadající srst je lososový olej.
Odchlupovač, lepící válečky v koupelně
K lepícím válečkům jedna dobrá rada. Jejich místo není jenom v šatníku nebo na chodbě pro řešení akutních problémů, ale velice se vyplatí mít jeden i v koupelně u pračky. Zejména černé nebo na chlupy chytlavé oblečení je dobré ještě před praním pořádně očistit.
Míčky a silonky do pračky?
Mezi babské rady, které jsou opravdu účinné patří vložení tenisových míčků nebo houbičky na nádobí do pračky. Vodou uvolněné chlupy se na ně nachytají a část jich ještě umí „sedřít“ z povrchu oblečení. Stejnou zkušenost máme také se starými silonkami. Nezahazujte je, ale přihoďte je jako lapač chlupů do pračky.
Máte vlastní tipy a triky? Podělte se, protože tohle je věčné a vděčné téma!
Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.