Jak ušetřit: Návrat k domácím zážitkům s dětmi

Hledáte způsoby, jak se s dětmi zabavit a přitom vás to nestálo majlant? Máme pro vás pár tipů, ale také pár rad. Co si budeme povídat, s čím menšími dětmi zábavu hledáte, tím snadněji ji najdete. Malé děti jsou nadšené z čehokoliv, s většími už to je horší, ale i ty by měly vědět, že nejlepší zábava je s milými lidmi, nikoliv ta, která stojí nejvíce peněz.

hands-g917aa1bbb_640

Ale přesto v našem článku nijak nespecifikujeme věk, protože co někoho baví v šesti, klidně ho může bavit ještě ve dvanácti. Však poznáte z nabízeného, co by cinklo jiskřičkou zájmu právě do vaší dětské party.

A hlavně – je zlatou dobrou radou do těchto činností jít společně s dětmi! Užít si trochu jednoduchého nadšení. I my, dospělí, jej potřebujeme.

Herbáře, atlasy, deníky: milovníky přírody nadchne tvoření lisovaných herbářů. Atlasy, deníky, přírodniny ale také můžete tvořit skrze fotografie a popisky. Proměna přírody kolem vás v průběhu jednoho roku? Zajímavá zvířata, hmyz, houby? Když vydržíte celý rok, budete mít nakonec k dispozici velmi originální vzpomínku na toto období.

Pozorování zvířat: chytit mravenčí královnu? Množit malé sviňky? Pozorovat vývoj pulců? Klidně, je mnoho zvířat, která po omezenou dobu a při dobré péči ve vhodném prostředí ukáží ve svém vývoji mnoho ze svých tajemství. Na internetu se inspirujte chovateli těchto zvířat, například mravenčí královna bude žít ve zkumavce s vlhkou vatičkou, při líhnutí kukel už potřebuje sladkou šťávu. A v pravý čas pak zvířata vraťte zpět do přírody.

Pozorování počasí: i zákonitosti počasí, tvary mraků, meteorologické jevy mohou být dobrým tématem psaného pozorování a  porovnávání.

Výlety po okolí: máte-li k dispozici kus nedotčené přírody, pravidelně se procházejte a zkoumejte, co se mění…

A dále:

  • Sport v přírodě, chůze, běh (krokoměry vám spočítají výkony a můžete se zkusit zlepšovat)
  • Přespávačky v přírodě
  • Založte si krmící místa nebo napáječky pro ježky, srnky, zajíce… 

Doma pak můžeme svou pozornost vrhnout do kuchyně.

  • Zkoušejte nové a zajímavé recepty, experimenty děti baví (hlavně, když se nepovedou)
  • Nechte děti samotné vařit dle jejich schopností

Nebo využít techniky a vymožeností moderních telefonů. Co třeba s natočit pár záběrů a sestříhat si video z prázdnin? Video z roku? Pár minut a rok v kostce vás určitě potěší.

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565