Jak správně používat elektrický zubní kartáček

Elektrický zubní kartáček je velký pomocník, protože perfektně promasíruje dásně, ale také vyčistí těžko dostupná místa, zejména kolem zubů moudrosti a kolem zubů, které nejsou rostlé úplně ideálně.

Jak využít jeho výhody opravdu efektivně?

toothbrush-g9adcf00ff_640

Je ale elektrický kartáček vhodný pro každodenní používání?

S tím, jak výrobci vyrábí stále účinnější a jemnější zubní kartáčky, slábnou hlasy, které tvrdí, že příliš časté čištění elektrickým kartáčekem poškozuje sklovinu. Potřebujeme ale dodržovat pár zásad, jsou jednoduché!

Správný úhel a správný tlak

Správné přikládání zubního kartáčku k zubům je zásadní pro efektivitu i bezpečí čištění zubů.

Ideální úhel, pod kterým přikládáte kartáček k plošce zubů je 45 °.

Kartáček se tak zároveň dostane k zubu, i k části dásní, které dobře promasíruje. Tento úhel kývavým pohybem lehce měňte, čímž lépe vyčistíte mezizubní prostory. 

Tlak, který vyvíjíme na zubní kartáček má být velmi mírný až neznatelný. Hlavici zubního kartáčku po zubech pouze vedeme a usměrňujeme. Velkým tlakem si vůbec nepomůžeme, protože se tím rozestupují jednotlivá vlákna kartáčku a přestávají čistit plochu zubu.

Neplatí, že čím víc tlačíme, tím víc čistíme. Naopak, v tu chvíli mizí čistící plocha kartáčku.

 Je vhodné čištění elektrickou hlavicí střídat s manuálním čištěním zubů, protože každý typ kartáčku čistí trošku jinak. Intenzivnější čištění elektrickou hlavicí je vhodné ve chvíli, kdy cítíte počínající zánět dásní, nebo potřebujete promasírovat a pročistit zuby více (například po rizikových jídlech, které více ulpívají na zubech - sacharidy, pečivo, sladké nebo pověstné banány a "chlupaté" zuby po jejich konzumaci).

Lze čistit i zuby s rovnátky elektrickým kartáčkem?

- ano, ale přesně podle návodu, dbejte na úhel přiložení a čistěte pečlivě jednu plošku po druhé.

Lze čistit i zuby se zubní náhradou?

- ano, ale v místě zubní náhrady nikdy netlačte

TIP: Naše nabídka zubních kartáčků.

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565