Let´s pizza! Pizza kámen pro přípravu extra propečené pizzy

Perfektní kámen, se kterým si uděláte stylovou pizzu v létě na grilu, v zimě pak i v troubě doma. Pizza kámen má skvělou schopnost odrazit žár z grilu a a propéká tam mnohem rovnoměrněji, než když pečete na mřížce či na plechu (to platí jak pro použití v troubě, tak na grilu). Ovšem pozor, může to svádět ke grilovačce, ale pizza kámen není určen pro grilování masa.

pizza-g847670634_640

Páni, tolik otázek!!!

O čem pizza kámen je?

- z kamene Cordierit akumulující teplo: tento kámen vydrží teplotu až 800 °C. Na druhou stranu, i když je velmi tepelně odolný, je zároveň křehký, takže každý pád pro něj může být velkým ohrožením. Pizza kámen si lze představit jako velmi tepelně odolný talíř na pizzu, na kterém můžete i péct, ale když vám spadne na zem, rozbije se.

Výhodou je krása pizza kamene, takže na něm můžete jídlo rovnou servírovat!

Nerozbije se při přepravě? 

Ne. My balíme tak, aby přepravu přežil bez úhony

Ideální pizza: ideální velikost

Pizza kameny jsou různých velikostí, ale my nabízíme průměr: 28 cm, tloušťka: 1 cm, což je ideální pro velmi chutné pečení.

Když na pizza kamenu nemohu péct maso, k čemu ještě je?

Pizza kámen můžete použít nejen k výborným pizzám, ale vzhledem k výborné tepelné vodivosti lze snadno upéct briošky, foccacii, zeleninové koláče, různé bagetky a zavinované plněné pečivo slané, ale klidně i sladké. 

Dobrou výzvou bude zkusit na pizza kameni upéct tradiční moravský frgál! Nebo ovocný koláč.

Jak je na tom pizza kámen s čištěním?

  1. kámen čištěte pouze vychladlý, nikdy ne horký, ani teplý. Stále je křehký. Čím teplejší je, tím více hrozí při styku s vodou, že praskne.
  2. Jemně očištěte připálené nečistoty nebo je nechte odmočit v čisté horké vodě.
  3. Umyjte klasickým způsobem, ale bez použití saponátů.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565