Jak posekat trávu na podzim

sekání trávy na podzim

Důkladná péče o trávník na podzim je naprosto nezbytná, aby přečkal nadcházející zimu v co nejlepším stavu. Trávník na podzim by si měl před zimou projít v první řadě posledním sekáním, zapomenout by ale na podzim pečlivý zahrádkář neměl ani na vertikutaci trávníku či hnojení trávníku. Rady, jak posekat trávu na podzim, přinášíme v dalším článku na blogu.

Posekejte trávu před jinovatkou či prvními mrazíky

Poslední sekání trávy většinou připadá na konec října. Dalšímu sekání trávníku odolejte, pokud ho dostala jinovatka či první mrazíky. Ještě před tím ale máte čas. Nesečte trávník úplně „na ježka.“ Naopak, sekání trávy na podzim vyhovuje o trochu delší sestřih. Stébly trávy, která nepoléhá, může volně padat sníh, a tak se spíše zamezí plísním.

Dopřejte trávníku na podzim provzdušnění a hnojení

Perfektní trávník pouze pravidelným sekáním. Opravdoví fajnšmekři zeleného koberce trávu velebí provzdušňováním trávníku či hnojením. Dopřejte trávníku pravé podzimní wellness a pořádně jej provzdušněte pomocí vertikutátoru. Zbavíte trávník na podzim přebytečného mechu a plevelu. Holá místa trávníku dosejte a trávník může znovu na jaře bujet s ještě větší silou.

Hnojení trávníku na podzim je třetí důležitý krok před tím, než tráva ulehne k zimnímu spánku. Do výborné kondice po zimě připravíte trávník pomocí trávníkových hnojiv. Hnojením trávníku na podzim pomocí speciálních podzimních trávníkových hnojit posilujeme kořenový systém rostliny a odolnost proti suchu, vymrzání či zimních chorobám.

Péče o trávník na podzim sekáním nekončí

Péče o trávník na podzim nekončí prvními chladnými dny. Dalo by se říct, že do první sněhové pokrývky či prvních mrazíků můžete sekat trávu pravidelně. Současně mezi další údržbu trávníku na podzim patří (občas nekonečné) hrabání listí a dalších organických zbytků. Pokud nechcete obětovat hrabání listí celý víkend, majitelům velkých ploch či četných stromů pomůže vysavač listí. Tento mechanický zametač listí vysbírá dokonale listí a další nečistoty na trávníku, které tam nemají co dělat.

 

 

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565