Jak dokonale vyčistit zrcadlo?

Začneme babskými radami a skončíme super moderní technikou. Se zrcadly se nikdo nechce dlouho zabývat, snad i proto, že  nezůstávají dlouho čisté. I kdyby kolem nic nikdo neprocházel, po pár dnech se na nich začne viditelně usazovat prach. A to nejvíce na těch, která jsou trošku zkosená.

bathroom-g67310e418_640

Přitom čisté zrcadlo je vizitkou každého domova, nebo ne?

BABSKÉ RADY

Povíme si pár pravidel pro čištění zrcadel. A znovu se pokusíme se s tím moc nepárat.

Čištění zrcadel na mokrý způsob: Omytí zrcadla mokrou utěrkou je vhodné při větším zašpinění. Než drbat zrcadlo novinami, tak je lépe vzít utěrku namočenou v teplé vodě a párkrát zrcadlo přejet. Dávejte si však pozor na to, aby zbytky vody nezatékaly do rámu zrcadla, po čase tam mohou utvořit černé mapy. A v každém případě důkladně zrcadlo vysušte suchou utěrkou, nejlépe měkkou kuchyňskou, a věnujte pozornost vysušení kolem rámů zrcadla. 

Co použít do vody: jablečný ocet, citronovou šťávu nebo trochu jedlé sody - snáze se pak rozpustí vápenaté usazeniny především na koupelnových zrcadlech.

Čištění zrcadel na suchý způsob: klasický novinový papír (letáky) už nepoužívejte, je příliš ostrý. Dříve býval měkčí.  Na suché čištění se nejlépe hodí měkká utěrka ideálně ve spojení s přípravkem na čištění zrcadel (nebo oken) s obsahem alkoholu, který perfektně rozpustí usazeniny na zrcadle. Nikdy ale nepoužívejte přípravky s chlorem, protože by zanechaly zčernalé skvrny. 

RYCHLÉ ČIŠTĚNÍ: aneb co na okna, to i na zrcadlo

Máme pro vás dobrý tip. Na rychlé čištění okem můžete použít i skvělý Maxx teleskopický čistič oken, který díky unikátnímu řešení práce s vodou nekape a nezanechává skvrny ani šmouhy. Vezměte tedy úklid oken i zrcadel pěkně najednou!

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565