Jak co nejvíce ušetřit v kuchyni

kuchyně

V kuchyni téměř každá domácnost tráví asi nejvíce času a to zvláště dnes, kdy jsou kuchyňské prostory propojeny s obývacím pokojem a vytváří tak jeden plynoucí prostor. Připravili jsme pro Vás pár tipů, jak co nejvíce ušetřit i ve Vaší kuchyni.

Investujte do kvality

Již při zařizování kuchyně raději vybírejte z dražších spotřebičů, které mají energetickou třídu od A+ až A+++. Vyšší počáteční investice se Vám později vyplatí. Poznáte to na každoroční úspoře nákladů za spotřebu energie v domácnosti.

Vařte s rozumem

Velkým pomocníkem pro úspory peněz v kuchyni Vám může být také vhodné nádobí na vaření, které využívá chytře teplo a nedochází k jeho únikům. Základem je využívání pokličky, která Vám může ušetřit 150 až 300 procent spotřeby energie! Další možností, jak co nejvíce ušetřit v kuchyni jsou indukční plotýnky na sklokeramické desce, které se stávají čím dál více oblíbené. Víte proč? Dokáží totiž ohřát vodu za stejný čas jako rychlovarná konvice díky maximálnímu využití energie.

Budiž světlo

Nebaví Vás pořád zhasínat a rozsvěcet, když chodíte mezi obývacím pokojem a kuchyní? Jak tedy svítit a přitom neutrácet zbytečně peníze z rozpočtu Vaší domácnosti? Využijte moderní, úsporné a v současnosti nejlevnější LED osvětlení, které má zanedbatelnou spotřebu a může tedy svítit dlouhodobě a sloužit jako orientační světlo nejen v kuchyni, ale třeba také do dětského pokoje jako usínací lampička.

Omezte nákupy

Na nákup potravin do obchodu nechoďte hladový a předem si doma připravte seznam, co potřebujete nakoupit, abyste se vyhnuli megalomansky přeplněnému košíku potravin, které se nejspíše nesní, zkazí a vyhodí. Omezte nákupy na nutné minimum a vařte z toho, co máte doma zrovna po ruce. Vyvarujte se plýtvání s potravinami.

Kupujete balenou vodu? Je to zbytečné. Až na výjimky je voda v České republice nezávadná a vhodná k pití dokonce i pro kojence. Omezením nákupu balené vody v plastových lahvích šetříte nejen svojí peněženku, ale také životní prostředí.

Autor: Nejlevnější Zboží.cz

 

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565