5 tipů, jak ušetřit na topení

veito

Nemusíte mít hned zateplený dům, kvalitní platová okna či úsporný topný systém. Poradíme Vám jak ušetřit na teple a omezit spotřebu abyste se nemuseli hroutit při jarním vyúčtování.

  1. Topení nezakrývejte

V zimních obdobích je dobré mít krátké záclony a závěsy. Pokud je radiátor schovaný za záclonou, nábytkem nebo poličkou teplo nemá kam proudit a hledá cestu stěnou ven. Proto je dobré mít radiátor nebo kamna nezakrytá.

  1. Nechte teplo v bytě

Pokud cítíte chladný vzduch kolem oken či dveří utíká vám jak teplo tak peníze. Utěsněte okenní rámy pěnou nebo gumovým těsněním. Spodní stranu dveří zas těsnicí lištou nebo gumovým páskem. Na parapety je pak skvělé umístit i netradiční zábranu v podobě plyšáka.

  1. Větrejte jen chvilku

Čas od času je potřeba vpustit do bytu čerstvý vzduch. Abyste, ale nepřišli o všechno teplo, větrejte intenzivně a krátce. Stěny se nestihnout ochladit a zůstanou při stálé teplotě.

  1. Zvolte si ideální teplotu

Je dobré pracovat s vnitřní teplotou. Existují dvě možnosti jak si nastavit teplotu v bytě. První je pomocí termostatických hlavic, které umí samy zavřít radiátor při svitu slunce do bytu nebo zapnuté troubě. Druhá možnost je, si nastavit časový termostat na dobu kdy neobýváme byt. Také je možné v průběhu dne nastavit rozdílnou teplotu pro každou místnost v rozdílný čas.

  1. Mějte funkční kotel a čistý komín

Máte kotel starší jak 15 let, pak je třeba ho vyměnit za nový. Modernější kotle spotřebují až o třetinu méně a investice do dražších se vyplatí. Nezapomeňte ještě potom odvzdušnit topnou soustavu a vysát prach. Pro čistý komín je potřeba zkušeného a prověřeného kominíka, takže pozor na podvodníky. Před příchodem kominíka je potřeba z blízkosti odstranit hořlavé předměty a vysát popel.

Tip Jana Blažka, majitele e-shopu:

Nedávno jsme naskladnili karbonový infrazářič, a sám jsem ho doma vyzkoušel. Jeho výhodou je vysoká účinnost a poměr cena/kvalita. Potěší taky dálkové ovládání a velmi tichý provoz. Doporučuju!

 

Autor: Nejlevnější Zboží.cz

 

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565