Fontánky si zamilujete! K čemu jsou dobré?

Fontánky jsou dokonalým relaxačním prvkem na zahradě, terase nebo v domácnosti. K čemu jsou, jak fungují a jak je vybírat? Kompletní sety včetně čerpadla se postarají o to, že fontánku jen koupíte a tím je vše zařízeno.

fontánka

Jak fontánka funguje?

Tělo fontánky tvoří soustavy mističek, sběrných nádob a tůněk, které dělají ty krásné zvuky a efekty a mohou sloužit i jako pítko pro ptactvo. V dolní části je pak sběrná nádržka (někdy je i podzemní), ve které je voda, která cirkuluje. Pomocí čerpadla se přečerpává přes nádobky a fontánky a stéká zpět do sběrné nádržky.

Z jakého materiálu jsou fontánky?

Polyresin: pryskyřicový materiál, který je odolný proti mechanickému poškození i vlivům počasí. Bez problémů snese mráz i prudké slunce. Umělý kámen polystone vyniká stejnými vlastnostmi. Má skvělou životnost, dokonale imituje živý kámen, ale je mnohem lehčí.

Některé fontánky jsou vybaveny i světly, takže večery s nimi se stanou velmi romantické.

Jak často měnit vodu ve fontánce?

Záleží na tom, jestli plné jen ozdobnou funkci, nebo do ní chodí ptáci a zvířata pít. V druhém případě vyměňujte vodu pokud možno denně. Při cirkulaci dochází k jejímu průběžnému zašpinění, i mikrobiologická kvalita se  zhoršuje zejména za velmi teplých letních dnů.

Péče o fontány?

Pravidelně je nutno čistit filtry a odstraňovat i mechanické nečistoty, listy, trávu apod… A samozřejmě stále sledovat kvalitu vody. 

Podívejte se k nám na tu, která se nám líbí nejvíce... ale v naší nabídce je jich 17 druhů, tak si tu svou určitě vyberete. 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565