!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Denní rytmus u fóliovníku na jaře, v létě i na podzim

Fóliovník má spoustu výhod a na jaře výrazně urychluje pěstování naprosto čehokoliv. Od jarní zeleniny po sazeničky. Na podzim zase ochrání třeba papriky od prvních mrazíků. Ale klima nejen ve fóliovníku, ale i ve skleníku je mnohem teplejší, vlhčí a v podstatě každý den potřebuje fóliovník péči.

greenhouse-gb43dc3e8a_640

Pojďme si to shrnout:

Jarní období, mrazy

První období, kdy nakypřená půda přijímá první semínka a sazeničky  je nejcitlivější. Denní přiměřené větrání a noční důsledné zavírání je základ. Někdy se ale můžeme setkat s nočními mrazíky, které jsou příliš. Pak můžeme použít různá topidla.

Od speciálních přímo pro vytápění ve sklenících až po staré metody našich předků: rozsvícené svíčky na noc – vždy ale tak, aby nezpůsobily požár (ve skleničce, vložené v keramice).

Letní období, horko, vítr

Dobré větrání je třeba zajistit v létě. Mnohdy v létě můžeme fólii i zcela sundat, zejména, když nepěstujete zeleninu, kterou je třeba výrazněji chránit před vlivy počasí. Větrací místa by měla být minimálně na dvou místech, aby vzduch dobře proudil.

Před LETNÍMI BOUŘKAMI a větrem zajistíme foliovník kovovými kotvami a zatížením přesahující fólie kameny nebo hlínou. Pro tento účel se prodávají také různé plastové spoje, kterými lze opravit i některé škody již způsobené.

Podzimní období, chladno

Na podzim s klesajícími teplotami zajišťujeme rostlinám takové teploty a podmínky, jaké potřebují. Některé fóliovníky se budou ještě rády hřát zavřené na sluníčku (s paprikami, mochyněmi, lilky, melouny), některé již budou se složenou plachtou čekat na přirozené dozrání.

I tady, v případě potřeby ještě můžeme použít jarní triky pro ochranu proti mrazům. A fóliovník si můžete vybrat i na našem eshopu - máme víc typů!

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení