Denní rytmus u fóliovníku na jaře, v létě i na podzim

Fóliovník má spoustu výhod a na jaře výrazně urychluje pěstování naprosto čehokoliv. Od jarní zeleniny po sazeničky. Na podzim zase ochrání třeba papriky od prvních mrazíků. Ale klima nejen ve fóliovníku, ale i ve skleníku je mnohem teplejší, vlhčí a v podstatě každý den potřebuje fóliovník péči.

greenhouse-gb43dc3e8a_640

Pojďme si to shrnout:

Jarní období, mrazy

První období, kdy nakypřená půda přijímá první semínka a sazeničky  je nejcitlivější. Denní přiměřené větrání a noční důsledné zavírání je základ. Někdy se ale můžeme setkat s nočními mrazíky, které jsou příliš. Pak můžeme použít různá topidla.

Od speciálních přímo pro vytápění ve sklenících až po staré metody našich předků: rozsvícené svíčky na noc – vždy ale tak, aby nezpůsobily požár (ve skleničce, vložené v keramice).

Letní období, horko, vítr

Dobré větrání je třeba zajistit v létě. Mnohdy v létě můžeme fólii i zcela sundat, zejména, když nepěstujete zeleninu, kterou je třeba výrazněji chránit před vlivy počasí. Větrací místa by měla být minimálně na dvou místech, aby vzduch dobře proudil.

Před LETNÍMI BOUŘKAMI a větrem zajistíme foliovník kovovými kotvami a zatížením přesahující fólie kameny nebo hlínou. Pro tento účel se prodávají také různé plastové spoje, kterými lze opravit i některé škody již způsobené.

Podzimní období, chladno

Na podzim s klesajícími teplotami zajišťujeme rostlinám takové teploty a podmínky, jaké potřebují. Některé fóliovníky se budou ještě rády hřát zavřené na sluníčku (s paprikami, mochyněmi, lilky, melouny), některé již budou se složenou plachtou čekat na přirozené dozrání.

I tady, v případě potřeby ještě můžeme použít jarní triky pro ochranu proti mrazům. A fóliovník si můžete vybrat i na našem eshopu - máme víc typů!

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565