Femoném SCHLEICH: Pro dětské milovníky koní

Koníčky Scheich! Kdo by je neznal a malé  milovnice stájí a koní všech možných plemen jsou doslova nadšené z každé novinky, kterou firma Schleich přinese. My jsme se podívali lépe na historii této firmy a zjistili  něco málo zajímavostí o dnes již legendárních figurkách prodávaných po celém světě.

schleich-1346218_640

V posledních letech popularizují tyto postavičky, stáje, koně a příslušenství k nim i youtuberky, které si o nich povídají, ale také hrají smyšlené hry, filmy a seriály. Snadno se tak stane, že doma malou stájnici mít budete.

Zakládají se kluby, fanouškovské stránky, vymýšlí příběhy a čile se s koníky obchoduje, protože mají i sběratelskou hodnotu.

Historie: Od Snoopyho a Šmoulů ke koníčkům

Firmu Schleich založil Friedrich Scheich v roce 1935. Již o patnáct let později byla firma známá díky figurkám tehdy populárních Šmoulů a Snoopyho. V 80. letech 20. století začala výroba zvířecích figurek a také koníčků.

Až do roku 2006 byla tato firma rodinná, britský kapitál do ní vstoupil až po tomto roce a dá se říci, že díky tomu i firma vyrostla, má roční prodejní tržbu okolo 80 milionů EUR.

Víte, že:

    • Figurky jsou ručně malované? Většinou se malují v Číně, ale i dalších zemích světa jako je Tunis, Rumunsko nebo Německo.
    • výroba jedné figurky trvá zhruba dva týdny
    • výroba jednoho koníčka a jeho modelování trvá tři týdny
    • Každý rok jsou vypuštěny do prodeje nové typy figurek a ty starší staženy, čímž vzniká prostor pro sběratele
 

Zdravotní nezávadnost garantována!

Dnes žijeme v plastové době, a tak je zdravotní nezávadnost více než důležitá. Figurky jsou vyráběny z plastu, který je certifikován pro vodovodní potrubí i zdravotnické materiály, takže v tomto směru je vše v pořádku.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565