LUŠTĚNINY: Dvě ingredience a je rychle hotovo!

Rostlinné bílkoviny, dvě další ingredience a je jídlo na světě! Rychlá jídla z luštěnin můžete zrychlit i použitím konzervovaných luštěnin, u nich ale počítejte s trošku odlišnou chutí než je tomu u vařených luštěnin. Pro opravdu rychlé vaření jsme vybrali čočku a cizrnu. Jejich doba vaření je totiž nejkratší.

lenses-3817932_640

 

BURGRY jako z obchodu

Máte-li rádi rostlinné burgry pro jejich specifickou chuť i texturu, pak vězte, že toto je recept, kterým neprohloupíte a překvapí vás rychlou přípravou a úžasnou schopností držet tvar. A navíc, tady nemusíme nic vařit, díky nezpracovanému škrobu z červené čočky budou burgry krásně držet tvar. Z vařené se rozpadají.

 

2 hrnky červené čočky namočené předem na 2 hodiny, ovesné vločky, sůl, případně koření, které máte rádi.

 

Namočenou červenou čočku rozmixujeme, přidáme koření a trochu vloček a tvarujeme burgry, které pečeme na pánvi z obou stran pár minut. Nádherně drží tvar a propečená čočka chutná opravdu jako směsi z obchodu. Z koření lze použít kari, orientální směsi, nebo zůstat u jednoduchosti, bylinky, rozmarýn: Použijete-li česnek a majoránku, máte dobrou imitaci bramboráků.

 

PŘÍLOHOVÉ CIZRNY nejen na zobání

Cizrnu uvaříme, nebo použijeme tu z obchodu a konzervy. Ohřejeme na pánvi, opečeme dokřupava a osolíme. Hotovo. Okořenit můžeme uzenou paprikou, obyčejnou paprikou nebo nějakým grilovacím kořením a vznikne nám zobání k televizi nebo výborná příloha k salátům, masu nebo třeba i k bramborové kaši.

 

Čočkový SALÁT nebo pomazánka

Univerzální recepty vynikají variabilitou. Zde můžeme použít křehkou namočenou čočku (která chutná  jako čerstvý hrášek) a použít ji jen tak. Nebo krátce povařit a rozmačkat vařenou. Principem receptu je smísení luštěniny s nastrouhanou řepu nebo mrkví. Všeho přidejte podle chuti a spojte jogurtem nebo majonézou. Tuhost výsledného produktu pak rozhodne, jestli to bude pomazánka nebo salát.

Oživit vše můžete nadrobno pokrájenou čerstvou paprikou, nebo kořením. Velmi se hodí chilli nebo bylinková koření.

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565