Efektivně sbalit na cestu? Seznam, ruličky a aktualizace

Vlastně to není tak složité, důležité je mít kvalitní přípravu, která se nám vyplatí ze dvou důvodů. Za prvé ulehčí sbalení na dovolenou do pár kroků. A za druhé si všechnu tu papírovou přípravu můžete ponechat na další rok nebo na další cestu.

Tipy jsou to jednoduché:

Obří seznam, který se postupně seškrtá

Klidně i s několikatýdenním předstihem si napište plán, seznam toho, co budete potřebovat. Průběžně, tak jak jde den za dnem a vnímáte svoje potřeby. Bez skurpulí všechno, co běžně používáte – ve finální fázi pak stejně tento seznam můžete o polovinu i více seškrtat. Ale tímto způsobem přijdete třeba na takové maličkosti, jako jsou kontaktní čočky na výměnu zrovna v termínu dovolené.

turtle-2201433_640

Efektivní přemýšlení nad oblečením

Místo je omezené a tak se hodí multifunkční oblečení. Šaty, jež lze nosit jako sukně, víceúčelové oblečení, srovnat si pár kousků do barvy apod... doplňky, které oblečení oživí. Systém balení oblečení můžete udělat ryze mužský – že  nevíte, jak to oni mají: hmmm.... méně místa zabírá běžné oblečení ve srolované podobě než pečlivě skládané do tvaru. A malými ruličkami (spodní prádlo, ponožky) vhodně vyplníte mezery.

TIP: Případně můžete ponožky rovnou narolovat dovnitř bot, které vezete též sebou.

A nechte si v kufru s oblečením kus malého místa, protože si třeba něco nového koupíte na sebe. A na to se často zapomíná!

TIP: Tajný tip od protřelého cestovatele: Oblečení na spaní si vezměte „na donošení“. Na konci cesty ho vyhodíte a ušetřené místo zaplníte novou róbou!

Kosmetiku ve vzorcích

Co jde, vezměte si v malých, cestovních nebo vzorkových baleních. Zcela to postačí.

Při balení rozložte vše na zem nebo na postel

Je důležité vidět přesně, co si balíte. Všechno si tedy před finálním zabalením nechte rozložené na gauči, posteli nebo na zemi. Snáze tak učiníte poslední revizi.

Znovu vezměte svůj seznam a napište, co máte

Či spíše přepište seznam toho, co máte v kufru. A tenhle seznam si můžete vzít s sebou, abyste si pěkně všechno zase naskládali zpátky.

Aktualizujte na cestách

A v průběhu cesty na něj můžete vpisovat třeba to, co vám přece jen nakonec chybělo.

Hotovo... a příští rok můžete seznam zase vytáhnout a...

Šťastnou cestu...

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565