EFEKTIVNĚ a rychle ZHUBNOUT?

Jaké potraviny zařadit do jídelníčku, když chcete podpořit okamžité spalování kalorií, tuku, trošku splasknout a ozdravit zažívání? Nad všemi vyčnívá grep, který doslova oblažuje žaludek po období, ve kterém jste třeba jedli víc než dřív, nebo jste dělali dietní chyby. Například po vánočních svátcích nebo dovolené je grepfruit pravým požehnáním.

grapefruit-1647688_640

Podíváme se na některé potraviny a vysvětlíme si, čím prospívají tělu, po němž chceme efektivnější spalování a očistu. 

Trvalý úbytek na váze je však záležitostí delší a větší dřiny, nyní se mrkneme jen na pár tipů, jak ulevit tělu, které se odmění pocitem úlevy od tíhy. A pár kilčo to někomu taky může ubrat, že?

GREPFRUIT

Organismus těží především z jeho hořkosti (glykosid naringin), působí skvěle na žaludek podobně třeba jako pelyněk, budí nejen práci žaludku, který se pak snáz zbaví zátěže minulých dnů, ale také prodlužuje pocit sytosti díky vláknině. Když si ráno dáte kávu s grepfruitem, věřte, že budete mít hlad za mnohem delší čas, a odměnou bude také lepší pocit na zažívání.  

A jako bonus zvyšuje imunitu organismu.

KÁVA

Káva také snižuje pocit hladu a zvyšuje chuť k fyzické aktivitě. Ne, že by sama o sobě spalovala tuky, ale její hubnoucí efekt tkví spíše v utlumení chutí na mlsání a v naší větší chuti se hýbat. Nesmí se to ovšem přehánět, více káv denně spíše způsobuje zadržování vody v organismu.

ZELENÝ ČAJ

Na rozdíl od kávy zelený čaj skutečně obsahuje látky, které zrychlují metabolismus, a zároveň působí stejně jako káva. Oddaluje pocit hladu a díky stimulujícím látkám se raději a s větší intenzitou hýbeme.

CHILLI, PÁLIVÁ JÍDLA A ZÁZVOR

O chilli papričkách se říká, že tak rozehřejí organismus, že zrychlí metabolismus až o čtvrtinu. Takže takové ostré jídlo můžete využít jak v pasivním hubnutí, tak i před fyzickým výkonem. Za pokus to stojí! Podobným zahřívacím efektem působí i zázvor, tak si ho klidně dejte do čaje nebo nápoje.

AVOKÁDO

Ač je samo o sobě tučné, jsou to spíše zdravé tuky a avokádo obsahuje také látky, které zabraňují vlčímu hladu a vyrovnávají hladinu cukru v krvi.

BÍLKOVINY, TVAROH, SÝRY, VEJCE

Vysoký obsah bílkovin v jídle, zejména, když je kombinujeme s ovocem a zeleninou a nezatěžujeme trávení kombinací proteinů a sacharidů z pečiva, moučných příloh, způsobí, že se cítíme nepřejedeni, lehce a zároveň syti. Vyživeny jsou svaly, takže tuky snáze z těla odchází při fyzické aktivitě.

KYSELÉ ZELÍ

Tak tohle znaly už naše babičky – kyselé zelí má úžasnou vlastnost odvádět z těla přebytečnou vodu a odpadní látky. Doslova vás vyčistí a splasknete!

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565