Dětský kout na zahradě: Co by měl splňovat

Dětský kout na zahradě není tak těžké vybudovat, když máte prostor a dostatek elánu. My vám poradíme, na co si dát pozor a co rozhodně dobře využít. Třeba takový kousek zahrady máte doma taky! Věnujte ho dětem...  Soukromí, prostor a bezpečné hraní; zaměříme se především na to, co by na správné zahradě nemělo chybět z pohledu dětí.

tree-3335400_640

Stín i slunce, voda i sucho

Pro chladná i teplá roční období platí, že ideální je, když v dětském koutku na zahradě je stejnou měrou stín i slunce. To můžeme vyřešit i dočasným přistíněním.

A když se zeptáte dětí, bude paráda, když bude v dosahu voda, ať už v podobě miniaturního jezírka nebo hadice s vodou na zalévání. Ale postačí i vana nebo škopek. Ve světě je hodně lodiček, vodních živočichů a když je v dosahu i písek, musí se přece něčím vlhčit!

Vlastní zahrádka!

Děti milují vlastní záhonky, tak jim nechte část prostoru nebo alespoň venkovní truhlíky pro jejich pěstitelské umění. Skvěle se pro tento účel hodí to, co dobře roste, je odolné a odměňuje sladkými plody: hrášek se může pnout i po stromech, plotu nebo zahradním nábytku. Rajčata vhodná do truhlíku nebo v hroznových odrůdách budou také ideální.

Tajné schovávačky!

Jen málo dětí může mít tajné domky ve stromech, ale nějakou schovávačku z přírodnin by to chtělo. V keři, mezi stromy... možná nechte děti, ať si vyberou a pak jim pomozte schovávačku zakomponovat do nálady zahrady. 

Prostor pro pohyb a hry!

Takto asi vidí ideální dětský koutek dospělí. Skluzavky, pískoviště, trampolína - vybírejte co je libo a co se vám na zahradě líbí. Najde-li se v okolí i prostor pro míčové hry, je to paráda!

Aby maminka a tatínek viděli!

Budete se divit, ale tím, když si v těsné blízkosti zřídíte své vlastní sezení nebo místo k pohodlnému odpočinku/dohlížení na děti, ocení to i děti. A bude jednodušší reakce na stálé: "Mamí, tatí, dívejte se!"

Bezpečné občerstvení!

Stoleček na občerstvení, pití a ovoce či zeleninu je určitě fajn, protože od rozdělané hry děti jen tak k jídlu nedostanete. Ideální je toto místo zajistit poklopem proti hmyzu.

Nábytkové sestavy na zahrady pro děti máme v nabídce zahradních dětských souprav.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565