Klidová zóna s lavičkou na zahradě: Oáza podle představ!

Máte-li na zahradě kout, klidně i nějaký zapadlý a nevyužitý, stojí za to, jestli do něj nepostavit lavičku. A všechno kolem přizpůsobit maximálnímu klidu, který si tam chcete užít. Vznikne prostor pro čtení, relaxování, kávu, čaj nebo ruční práce - vlastně, co všechno se dá na takové lavičce a na chráněném posezení dělat? Tak za prvé: vybírejte pohodlnou lavičku!

bank-2831351_640

 Je jedno, jestli bude tvarovaná, kovová, dřevěná nebo placatá a budete si na ni nosit svůj oblíbený polštář pod zadek, ale ten styl sezení a odpočívání prostě musí být váš - ať je jakýkoliv!

Musí tu svítit sluníčko, nebo chcete být víc ve stínu?

A pak tu jsou i srdeční záležitosti, což už asi tušíte:

 - je na zahradě nějaký strom, ke kterému mám vztah?

- je někde místo, kde mi je mimořádně hezky?

- je tu místo, na které mám hezké vzpomínky?

- kde je naprostý klid?

Pak je jasno a právě na takovém místě můžete zahájit přípravy k úpravám. Někdo má rád vyvýšené místo na kopci, ve svahu, aby měl přehled o dění na zahradě a v domě, někdo potřebuje zalézt do nejtemnějšího koutku své zahrady a zůstat tam.

Co bychom ale měli mít po ruce?

- odkládací místo (stolek, pařez, kámen) na knížku nebo věcičky, hrnečky s čajem, které si tam přinesete a chvíli tam s Vámi pobudou.

- ptačí budky, hmyzí domečky (v případě, že cíleně budete chtít nějakou tu společnost z přírody)

- okrasné keře, ovocné keře, květiny, luční kvítí ze semínek, voňavé letní květiny apod... i tady může zdobit malý záhonek, na kterém bude přesně to, co máte rádi.

A dále zvažte?

- je to místo jen vaše, nebo sem můžete někoho pozvat?  Někdy se pak takové místo zvrhne do místa setkávání s milými přáteli nebo dýchánky s kamarádkou.

V jednoduchosti je krása

A zatímco někomu postačí lavička ze dvou pařezů a prkna pod lípou na rohu zahrady, druhý si udělá koutek v japonském stylu a jiný zase voňavou květinovou záplavu. A každý takový koutek je radost sama! A neříkejte, že něco takového nepotřebujete! Určitě ano!

TIP: V kategorii zahradních lavic si u nás můžete vybrat. Která se líbí víc?

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565