Intervalový intenzivní trénink: cesta ke spalování tuků

Jak zefektivnit spalování tuků? Intervalový intenzivní trénink to umí! A nastartuje tělo pro každý den do nastavení, v němž pracuje efektivněji i při běžné všední zátěži. A také zlepší účinnost jakéhokoliv dalšího fitness cvičení. O co jde? Jde o jednoduchý proces, který máte hotový za dvacet minut. A zvládnete ho v začátku klidně i v chůzi.

athletics-4424262_640

Záleží na kondičce. 

A na tom, jak vám bude vyhovovat. Obecně se doporučuje lidem nad 35 let, protože je šetrný k tělu, kloubům a umožňuje za relativně krátkou dobu zlepšit fyzičku při minimální časové zátěži. Jsou chvíle, kdy už nemáte chuť nebo čas trávit hodiny během nebo dlouhou chůzí. Ovšem i to není zapovězeno, samozřejmě.

ZLATÉ PRAVIDLO: 10 vteřin a 2 minuty klidu

Vycházíme z verze pro nižší kondici nebo vyšší věk, aktivní sportovci jistě znají intervalový trénink v jiných číslech. Vychází z něj také "kruhový trénink", který je úžasný, chcete-li zformovat nějakou část svého těla. Paže, prsní svaly, dolní část těla, hýždě a stehna. Ideální.

Při procházkách v přírodě, nebo při vyběhnutí na "běh" v intervalovém tréninku dodržujeme pravidlo 10 vteřin intenzivního pohybu (sprintu, intenzivní rychlochůzí) a poté dvě minuty klidné chůze, či klidného běhu. 

Jste-li v časové tísni, pak dobrou alternativou je také rozeběhnout se znovu ve chvíli, kdy se vydýcháte, což může být třeba po dalších 50 metrech chůze.

Zopakujeme 6  - 10x.

Jak se po takovém tréninku budu cítit?

Naladěně, příjemně zadýchaně a vydýchaně. Zároveň nevyčerpaně jako po dlouhém běhu. Také bolesti svalů po námaze (pro začátečníky) nejsou tak časté. A přitom celý den vás provází příjemný pocit rozpumpovaného těla, dozvuky energie - a to je právě ten čas, kdy vaše tělo efektivněji pracuje s energií.

A jako bonus pak budete svěží na další posilovací či formovací cvičení.

Třeba s něčím z naší nabídky nejlevnějšího fitness nářadí.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565