!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Intervalový intenzivní trénink: cesta ke spalování tuků

Jak zefektivnit spalování tuků? Intervalový intenzivní trénink to umí! A nastartuje tělo pro každý den do nastavení, v němž pracuje efektivněji i při běžné všední zátěži. A také zlepší účinnost jakéhokoliv dalšího fitness cvičení. O co jde? Jde o jednoduchý proces, který máte hotový za dvacet minut. A zvládnete ho v začátku klidně i v chůzi.

athletics-4424262_640

Záleží na kondičce. 

A na tom, jak vám bude vyhovovat. Obecně se doporučuje lidem nad 35 let, protože je šetrný k tělu, kloubům a umožňuje za relativně krátkou dobu zlepšit fyzičku při minimální časové zátěži. Jsou chvíle, kdy už nemáte chuť nebo čas trávit hodiny během nebo dlouhou chůzí. Ovšem i to není zapovězeno, samozřejmě.

ZLATÉ PRAVIDLO: 10 vteřin a 2 minuty klidu

Vycházíme z verze pro nižší kondici nebo vyšší věk, aktivní sportovci jistě znají intervalový trénink v jiných číslech. Vychází z něj také "kruhový trénink", který je úžasný, chcete-li zformovat nějakou část svého těla. Paže, prsní svaly, dolní část těla, hýždě a stehna. Ideální.

Při procházkách v přírodě, nebo při vyběhnutí na "běh" v intervalovém tréninku dodržujeme pravidlo 10 vteřin intenzivního pohybu (sprintu, intenzivní rychlochůzí) a poté dvě minuty klidné chůze, či klidného běhu. 

Jste-li v časové tísni, pak dobrou alternativou je také rozeběhnout se znovu ve chvíli, kdy se vydýcháte, což může být třeba po dalších 50 metrech chůze.

Zopakujeme 6  - 10x.

Jak se po takovém tréninku budu cítit?

Naladěně, příjemně zadýchaně a vydýchaně. Zároveň nevyčerpaně jako po dlouhém běhu. Také bolesti svalů po námaze (pro začátečníky) nejsou tak časté. A přitom celý den vás provází příjemný pocit rozpumpovaného těla, dozvuky energie - a to je právě ten čas, kdy vaše tělo efektivněji pracuje s energií.

A jako bonus pak budete svěží na další posilovací či formovací cvičení.

Třeba s něčím z naší nabídky nejlevnějšího fitness nářadí.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení