Camping a výlety: Co nezapomenout a co nebrat

Dovolená konečně o samotě, dovolená s přáteli, rybaření, pobyt v přírodě, vytoužený klid i vytoužené setkávání - to vše mohou být situace, kdy využijeme campingové pomůcky. A jak si udělat takový pobyt v provizorních, přesto tak lákavých podmínkách, co nejlepší? Máme pro vás pár tipů. Některé využijete už při balení na akci, jiné přímo na místě, ale rozhodně se hodí.

camping-1289930_640

Jídlo, krémy, oblečení, vybavení, to vše už  jistě máte i na svém seznamu. My se ale dnes zaměříme na věci nenápadné, leč které mohou být velmi důležité a užitečné i při obyčejném výletování v přírodě nebo auto výletech.

Připravte si seznamy a pište si:

Lahev vody mějte vždy v autě

Lahev vody v autě může vždy dobře posloužit. Špinavé ruce, nutnost omýt odřené koleno, očištění nečistot z bot, příběhů, kdy zatoužíte po trošce vody, která je zrovna v nedohlednu, může být nepočítaně. Proto ji mějte jak v autě pro výlety, tak i při kempování. Užitková voda na mytí.

Ubrousky nebo utěrky

Ze stejného důvodu je dobré mít někde v železné zásobě ubrousky, ať už papírové nebo starší látkové. Znovu může přijít chvíle, kdy je třeba něco otřít, bahno, jídlo, nepořádek. Čím více malých dětí s sebou máte, tím více ubrousků.... Svou roli zastanou i oblíbené vlhčené ubrousky.

Taška, batoh, pytel na odpadky

Aneb mějte s sebou vždy něco, do čeho lze zabalit to, co nově přibude a s čím v prvotních plánech nepočítáte. Něco nového koupeného na cestách, rybí úlovek, houby, se snadno schovají do skládací lehké tašky, pytel na odpadky se hodí ve chvíli, kdy nemáte po ruce použitou tašku a potřebujete něco vyhodit. Ostatně pár sáčků na odpad se hodí vždy.

DOSTATEK MÍSTA A KVALITA PŘEDEVŠÍM

Campingové pomůcky rozmyslete! 

Máte-li omezený prostor, do kterého nacpat cestovatelské pomůcky, zvažujte, co budete dělat na dovolené nebo v pobytu v přírodě a berte tedy jen to, co je nezbytně nutné, využijte osvědčené soupisy campingových znalců, ať nezapomenete třeba sirky. Někdy je také lépe vzít si s sebou prací prostředek než příliš velké množství oblečení na střídání. Záleží na tom, jestli budete kempovat na divoko nebo v organizovaném kempu a budete mít nějaké zázemí. 

Zvažte také kam jedete, a co lze koupit v dosahu a nebude vám vadit si pro to občas dojít (jídlo, zelenina, ovoce, hygienické prostředky) nevozte je s sebou, nebo jen v omezeném množství.

Zdravá jídla plná energie

Cestování, výlety a kempování mimo civilizaci s sebou nese nutnost sbalit si na cesty jídlo plnohodnotné. Tyčinky, krekry, semínka, ovocné tyčinky, pro dospělé sportovce jsou ideální různé proteinové nápoje. Neodbývejte se instantními polévkami bez výživových hodnot, minimálně se vám to odrazí na hladovosti a náladě.

TIP: Máme pro vás tip na pohodlnou campingovou sadu, která zajistí komfort. Na své výlety se budete těšit.

.
 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565