Čaje černé i ovocné, vylepšené z domácí spižírny

Jak si nápaditě dochutit obyčejný čaj, aby z něj vznikl podzimní skvost? Koření a ovoce určitě doma nějaké mít budete, takže směle do experimentování. Podzimní čaje se nemusí omezovat jenom na med a citron, ale vyzkoušet lze naprosto cokoliv. Podívejme se na pár dobrých tipů:

beverage-g7775249d6_640

Ovocné sirupy: chuť dětství

Kdo někdy neměl čaj s malinovou šťávou? Zkuste si do čaje přidat lžičku nebo dvě sirupu, který normálně používáte do vody. Pomerančový bude luxusní, jahodový jemný a třeba ananaový dokonale exotický. Pro zvýraznění můžete ještě přidat pár kapek šťávy z čerstvého citronu.

Jablečný  kompot: rychlý pečený čaj

Udělat si jablečný vařený kompot se skořicí  cukrem je záležitost pár minutek, jablíčka se nemusí ani zvlášť dlouho vařit, stačí je nechat přejít varem a už jsou měkká. Namíchejte si horkou jablečnou směs s čajem do hrníčku a máte parádní zábavu k televizi. Toto je jedna z těch směsí, která chutná výborně i ve formě pro dospělé: s punčem, rumem či jiným alkoholem.

Silný čaj s mlékem

Silný černý čaj s mlékem, tak tohle sluší earl grey, silnému snídaňovému anglickému čaji a assam čaji.

Silný rooibos čaj s mlékem je naprosto úchvatný! Přirozeně sladký.

TIP: do těchto čajů můžete přidat i trošku vaječného koňaku.

Borůvky a jahody: do ovocných čajů

Milujete-li ovocné (nebo zelené a bílé) čaje, ještě je vylepšete. Lehce rozmrzlé borůvky (nebo lehce povařené či prohřáté v čaji) nebo menší jahody budou prostě báječné. A pokud do čaje přidáte ještě lžičku medu, nebudou mít chybu.

Malé čajové tipy s velkým efektem:

- zkuste čaj osladit javorovým sirupem, bude  mít měkoučkou hladivou strukruru

- čaj si můžete připravit i stylově v moka konvičce - místo kávy vložíte do zásobníku černý čaj, jemná chuť vás překvapí!p

- experimentujte s čaji, které ještě neznáte. Je na to nyní ideální čas.

TIP: pomocnou ruku vám podá rychlovarná konvice Bravo, se kterou všechno půjde raz dva.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565