Vodní filtry: Proč je dobré je mít?

O filtrované vodě toho bylo napsáno už dost. Je skutečně tak moc vylepšená, jak se říká? Nebo je to zbytečná investice? My jsme pro filtrovanou vodu, minimálně je totiž chutnější a nepolykáte nečistoty z vodních trubek. Filtrovaná voda by měla být očištěná od vodního kamene, těžkých kovů nebo od mikrobiálního znečištění. Některé filtrační konvice a filtry odstraňují z pitné vody pouze některé tyto látky.

splashing-165192_640

A jiné by se teoreticky neměly vůbec ve vodě vyskytovat - například již zmíněné mikrobiální znečištění (na druhou stranu takovéto filtry jsou dobré pro trampování či chvíle, kdy používáte vlastní vodu z barelů).

CO ALE UMÍ KAŽDÁ KONVICE A FILTR: Změkčit vodu a zbavit ji pevných kusů nečistot (vodní kámen, rez, sedimenty z vody, kamínky) - a tím výrazně zlepšit její chuť.

Ušetříte také rychlovarnou konvici, protože bude méně znečištěná. Prodlužuje tak i její životnost.

I tady uvidíte rozdíl. A o lepší, jemnější chuti kávy nebo čaje (neřknu-li samotné vody) rozhodně není pochyb.

Proč kupovat filtrační konvici?

Máte-li vodu, která je cítit po chloru, nechutná vám nebo máte neustále zanesenou konvici a bílé zaschlé skvrny na vodovodních bateriích, máte ideální vodu pro úpravu filtrační konvicí. Nemusíte mít strach z neustálých výměn filtrů, některé filtry přefiltrují až 150 l vody, záleží vždy na jednotlivém modelu. Náhradní filtry se dají běžně koupit, některé navíc obohacují vodu i magnesiem.

Při koupi filtrační konvice vybírejte nejen podle vzhledu, ale také podle materiálu:

- měl by být odolný, vhodný pro mytí v myčce

- konvice tak velká, aby vydržela potřeby rodiny. Případně budete-li skladovat nepřelitou vodu v ledničce, aby se do ní vešla

- některé konvice mají i indikátory pro filtr, kdy vám oznámí, že se blíží konec životnosti

VÝMĚNNÝ FILTR: Wessper nikdy nezklame

Máme pro vás tip na filtr do konvice. Wessper Vodní filtr Aquamax se postará o skvělý základ. Změkčí vodu, vyfiltruje hrubé nečistoty, filtruje přes aktivní uhlí, které by mělo zachytit i chemické nečistoty (pesticidy, herbicidy, chlor a přidané látky, které ovlivňují chuť vody).

Wessper Aquamax je možné použít s následujícími typy konvic:

  • Brita: Marella, Marella XL, Aluna, Aluna XL, Elemaris, Elemaris XL, Fjord Cool Memo, Fill & Enjoy Fun;
  • Dafi: Astra, Omega, Sintra, Luna, Aldo (u všech konvic s osazením filtru Dafi Unimax);
  • Aquaphor: Time, Orion, Amethyst, Maxfor, Agat (u všech konvic s osazením filtru Maxfor B100-25);
  • Filter Logic Venus;
  • Bosch Tassimo;
  • Zelmer: Anna
  • Kenwood
  • Laica BI-FLUX.
  • s dalšími kam sedí filtry Maxtra. Pokud si nejste jisti, napište nám prosím.

Kompatibilní s filtry: Brita MAXTRA, Dafi UNIMAX, MAXFOR Aquaphor, Pearl Co Unimax, LAUSON AWF 102, Aqua Optima Evolution, AquaCrest AQK07, Mavea MAXTRA, Anna Duomax, BWT MG2 +, Filter Logic FL-402H.

 

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565