Vína nemusí být jen z vína

A čas svátků a oslav je báječným obdobím, kdy lze ochutnat i jiné dary letního období. Višňové víno, rybízové víno, dokonce meruňkové víno. Nebo dokonce angreštové! No řekněte sami, nechtěli byste něco takového najít pod stromečkem? Už jen pro ten zážitek z ochutnání něčeho nového!

sparkling-wine-5841288_640

Máte chuť na meruňkové?

A možná se pak ptáte, jak taková ovocná vína vznikají. Opravdu jsou z ovoce? 

ANO JSOU! Skutečná delitesa s vůní vybraného ovoce

Jako dárek i jako něco svátečního jsou doslova ideální, protože jsou vzácná. Připomínají cenné léto a jeho dary. Uchovávají překvapivě silnou chuť a aroma daného ovoce.

Ovocná vína se skutečně vyrábí kvašením daného ovoce.

Důležité je vědět, že ovoce na víno bývá kvalitní, netřeba se tedy bát, že v sudech končí nekvalitní ovoce. Narozdíl od destilace a výroby tvrdého alkoholu potřebuje víno a vinné kvasinky opravdu kvalitní ovoce bez hniloby a plísně. Můžete si tedy být jisti, že jde skutečně o dobrý výběr.

Kvalitní výrobce nenastavuje tekutinu jinými víny a chuť je tedy intenzivní a opravdu s chutí daného ovoce.

V některých případech je ještě zvýrazněna kvašením sušeného nebo lyofilizovaného ovoce pro výraznější aroma (to se děje například u borůvkového vína). 

TOP nejintenzivnější chutě pro první zkušenost s ovocným vínem?

-       Višňové

-       Hruškové

-       Švestkové

Tuto trojici lze zařadit mezi tu, u které snadno poznáte kvalitu daného vinaře. Tady by měla chuť daného ovoce přímo tryskat z každého doušku. 

Ovocná vína je dobré pít řádně vychlazená na nemusí být jen z vína (tipy na ovocná vína).

U nás si můžete pořídit stojany na vína, kde vaše lahvičky počkají na tu správnou slavnostní chvíli a na své vychlazení a otevření.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565